Първа победа в Ла Лига от два месеца насам върна Сосиедад в топ 4

Реал Сосиедад прекъсна дългата си серия без успех в испанския елит, след като се наложи с минималното 1:0 над Селта в среща от 20-ия кръг. За последно баските бяха надделявали в Ла Лига преди два месеца, а в последните си пет двубоя в шампионата бяха записали четири поредни загуби. Днес обаче те надвиха галисийци и се завърнаха в топ 4.

Капитанът Микел Оярсабал реализира единственото попадение след 13 минути игра, като се разписа при добавка.

Домакините пропуснаха доста положения, с което позволиха на тима на Селта да преследва точката до последно. Микел Мерино уцели гредата в 55-ата минута, а малко след това гол на Сосиедад не беше признат заради засада на Ариц Елустондо.

Гостите така и не стигнаха до точен удар във вратата и е на 12-о място.

Дебют за Реал записа преотстъпеният от Пари Сен Жермен Рафиня Алкантара.