Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Хофенхайм се справи с Аугсбург

Хофенхайм се наложи с 3:1 у дома над Аугсбург в среща от 18-ия кръг на германското първенство. Мачът започна с отменен гол заради игра с ръка на Мунар Дабур за Хофе още в първата минута. В 5-ата минута Михаел Грегорич заби топката с глава в мрежата зад стража на Щутгарт Рафал Гикиевич и гостите от Аугсбург поведоха с 1:0 в резултата. В края на първото полувреме обаче Хофенхайм обърна резултата в своя полза след голове на Иляс Бебу. Той първо изравни в 38-ата минута, а в 44-ата се възползва от хубав пас отдясно на преборилия се за топката с противников играч Кевин Акпогума (включил се от пейката още през първата част) и с техничен удар от съвсем близко разстояние отклони кълбото във вратата. В третата минута на добавеното време на мача Давид Раум бе точен за крайния резултат 3:1 след отлично проведена контраатака от страна на домакините.

Хофенхайм се изкачи на трето място в класирането с 31 точки, на 3 от втория Борусия (Дортмунд) и на 12 от лидера Байерн (Мюнхен). Аугсбург пък вече 3 поредни мача е без победа в Бундеслигата и заема 16-о място с 18 точки.