Голям ден за Солдадо и Леванте

Леванте надви Майорка с 2:0 у дома в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Второто полувреме определено беше доста по-интересно и изпълнено със събития от първото. Още в 47-ата минута ветеранът Роберто Солдадо даде аванс на Леванте в резултата. В 69-ата минута резервата Бриан Оливан пропусна дузпа за Майорка, а в 82-ата гол на Фернандо Ниньо за гостите от Балеарските острови бе отменен заради игра с ръка. Минута по-късно пък валенсианци останаха с 10 души на терена заради червен картон на Хосе Кампаня. Стигна се до 6-ата минута на добавеното време, когато Хосе Луис Моралес сложи точка на спора, правйейки резултата 2:0.

Това бе първа победа на Леванте от началото на сезона, като до момента тимът бе с 8 равенства и 11 загуби. Валенсианци остават на последното 20-о място в класирането, но вече с 11 точки. Майорка пък претърпя трето поредно поражение в шампионата на Испания и заема 15-о място с 20 точки.

Двубоят ще се запомни и с рекорда на Роберто Солдадо. Той стана третият футболист в историята на Ла Лига, който е вкарвал гол в тази надпревара с фланелките на седем различни отбора - Реал Мадрид, Осасуна, Хетафе, Валенсия, Виляреал, Гранада и сега Леванте). Така той се изравни с Мигел Солер и Карлос Аранда.