Алкояно отново се оказа костелив орех, но този път Реал успя да го пречупи

Реал Мадрид взе реванш от Алкояно за отпадането си от Купата на краля през миналия сезон. Капризът на жребия определи двата тима отново да се срещнат на 1/16-финала в тазгодишното издание на турнира, но този път "Белият балет" показа класа и стигна до победата с 3:1. Това обаче не стана никак лесно и домакините заслужават похвали за представянето им в днешния двубой. Те изиграха силно първо полувреме, но допуснаха гол при едно от първите положения на съперника. Едер Милитао откри резултата в 39-ата минута. След това обаче Алкояно изравни в 66-ата минута чрез Дани Вега и мечташеше дори за нещо повече. Късметът обаче този път им обърна гръб и гостите с два бързи гола на Марко Асенсио в 76-ата и Иско в 78-ата минута решиха всичко в своя полза.

Домакините заложиха на Дани Вега и Мурад Ел Гезуани в атака, а те имаха подкрепата на Хави Антон и Анди Ескудеро по двете крила.

Карло Анчелоти пък бе избрал да започне с Eден Азар, Родриго и Мариано Диас в атака. В средата на терена действаха Каземиро, Едуардо Камавинга и Федерико Валверде.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 3-ата минута Дани Вега отправи хубав шут от воле и се наложи Лунин да спасява. При последвалия корнер се стигна до меле пред вратата и Карлос Бланко стреля към вратата, но Едуардо Камавинга с решаваща намеса пред голлинията спаси почти сигурен гол.

В 15-ата минута Анди Ескудеро проби отляво и стреля, но покрай вратата.

В 32-ата минута коварно центриране отдясно на Антон полетя опасно към вратата на Лунин, който имаше късмет, че топката все пак премина над напречната греда.

Домакините продължаваха да създават по-интересните положения и в 35-ата минута Карлос Бланко стреля от дистанция и Лунин трябваше да показва блестящ рефлекс, за да опази вратата си.

Едно от първите положения за гостите дойде едва в 37-ата минута, когато Родриго пробва диагонален изстрел по земя, но топката мина покрай вратата.

Реал обаче показа класа и поведе с първия си точен удар в мача. В 39-ата минута при едно центриране от корнер Едер Милитао бе забравен и с глава отблизо порази вратата за 0:1.

В 45-ата минута Мурад опита труден, но атрактивен удар, който обаче не се получи по най-добрия начин и топката прелетя над напречната греда.

Второто полувреме започна с малко по-активна игра от Реал и мощен изстрел на Давид Алаба в 50-ата минута, който профуча покрай вратата.

В 66-ата минута обаче Алкояно възстанови равенството. Дани Вега проби по десния фланг, финтира двама играчи на Реал и с много красив диагонален удар заби неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В 76-ата минута обаче класата на гостите си каза факт. Марко Асенсио получи на границата на наказателното поле и стреля, като след рикошет топката се озова във вратата за 1:2.

Само две минути по-късно падна и трети гол за Реал. Защитник на Алкояно действа лошо и изрита топката в тялото на свой съотборник, като след рикошета тя се озова в Иско на стрелкова позиция. Вратарят Хосе Хуан излезе и дори фоулира халфа, който обаче пропуши топката под плонжа му във вратата за 1:3.

В 84-ата минута Хавиер Антон отправи опасен изстрел, но Лунин отново внимаваше и спаси.

В крайна сметка Реал Мадрид постигна своето и ще играе на 1/8-финала за Купата на краля. Алкояно пък се сбогува с турнира с високо вдигната глава от доброто си представяне.