Яго Аспас изведе Селта до успех в Севиля

Голмайсторът на Селта Яго Аспас се разписа в четвърти от последните пет мача на тима и неговият отбор спечели с 2:0 гостуването си на Бетис. 34-годишният нападател отбеляза и двете попадения. Той откри резултата от дузпа в 36-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме удвои аванса на гостите. Аспас вече има 10 попадения в Ла Лига от началото на сезона. С този успех Селта се изкачи на 12-о място, а Бетис остава трети в класирането.

Селта пристигна в Севиля с доста проблеми със заразени от коронавирус и се изправи срещу отбор, който бе спечелил 4 от последните си 5 мача в първенството и нямаше домакинска загуба от началото на ноември. Бетис имаше някакъв контрол през първата част, но не успяваше да създаде чисти положения. След първия гол на Аспас срещата се изпълни с грешки и от двата отбора.

Към края на полувремето домакините натиснаха, но точно тогава Селта успя да организира атака. Санти Мина пусна топката в наказателното поле, а Аспас се възползва от неубедителните действия на Виктор Руис, финтира няколко човека, включително и вратаря и прати топката в мрежата за втори път.

След почивката ситуацията бе подобна - Бетис играеше повече с топката, но по-опасните положения бяха за гостите. Санти Мина можеше да реши всичко, но ударът му срещна гредата. По-късно отново той пропусна отлична възможност. Пелегрини опита да промени нещо със смени и тимът му успя да създаде няколко положения, но завършващият удар не бе на ниво и домакините така и не стигнаха до гол.