Уест Хам надигна глава, за да удължи агонията на Уотфорд

След поредица от слаби резултати Уест Хам постигна победа. Отборът на Дейвид Мойс спечели с 4:1 гостуването си на Уотфорд. "Стършелите" поведоха рано, след като още в четвъртата минута Еманюел Денис откри резултата. С попадения на Томаш Сучек и Саид Банрама гостите стигнаха до пълен обрат в 29-ата минута. След почивката капитанът Марк Нобъл се разписа от дузпа, а в самия край резервата Никола Влашич оформи крайния резултат.

Уотфорд изигра първия си мач от 10 декември, тъй като няколко срещи на отбора бяха отложени поради големия брой случаи на заразени с коронавирус в клуба. Завръщането на терена обаче не доведе до нищо хубаво и тимът записа пета поредна загуба и е на две точки над зоната на изпадащите. Уест Хам пък изпревари Тотнъм и се качи на петата позиция.

Тимът на Клаудио Раниери поведе още в четвъртата минута. Джош Кинг намери Еманюел Денис в наказателното поле. Опитите на Доусън и Диоп да му попречат да стреля не бяха успешни и нигериецът с хубав удар прати топката в мрежата. Гостите опитаха бързо да отговорят и в десетата минута Бенрама се освободи от Фемения и отправи топката към вратата, но тя се удари в гредата.

Домакините нямаха отговор на случващото се на терена, а в началото на втората част интригата можеше да приключи. След центриране на Сучек топката бе отклонена и се озова в Боуен пред голлинията и той я прати в мрежата. Разглеждане с ВАР обаче отмени попадението за нарушение на Сучек срещу Денис в началото на атаката. Третото попадение за Уест Хам дойде в 58-ата минута, след като Бакман повали Боуен в наказателното поле. Капитанът Марк Нобъл се разписа от бялата точка.

Към края Уотфорд все пак се активизира и създаде няколко положения. Джош Кинг на два пъти не успя да затрудни Фабиански. Пред другата врата Бакман направи страхотно спасяване, за да спре Антонио. Той обаче нямаше какво да направи в 92-ата минута, когато отлична комбинация на гостите завърши с гол. Боуен намери непокрития Влашич и хърватинът отбеляза първия си гол за клуба.

УОТФОРД - УЕСТ ХАМ 1:4
1:0 - Денис (4)
1:1 - Сучек (27)
1:2 - Банрама (29)
1:3 - Нобъл (58-д)
1:4 - Влашич (92)