Магуайър оправда слабата игра с дългата пауза

Капитанът на Манчестър Юнайтед Хари Магуайър споделя мнението на мениджъра Ралф Рангник, че тимът е допуснал прекалено много грешки при равенството 1:1 с Нюкасъл в понеделник вечер в среща от Премиър лийг. За отбора това беше първи двубой след принудителна почивка от 16 дни, след като два мача бяха отложени заради заболели от коронавирус. Според защитника това е оказало огромно влияние.

“Е, 16-дневна пауза по средата на сезона няма как да ти е от полза”, коментира Магуайър пред клубната телевизия на “червените дяволи”.

“Тренировъчната ни база беше затворена, а половината от игралите в този двубой момчета сега се възстановяват от вируса - продължи бранителят. - Не искам да се оправдаваме с това, но определено има значение. Не започнахме добре, като през първите 20 минути ни липсваше ритъм. После обаче видяхте как играхме през последните 20 минути, когато натиснахме съперника след изравнителния гол. Вероятно не ни остана въздух, което е разбираемо, имайки предвид ситуацията. Но не става дума само за това, а и как по принцип играем с топката. Определено тази вечер не се справихме достатъчно добре, защото прекалено лесно губехме кълбото. Трябваше всеки един от нас да прави прости подавания, когато имахме възможност да накажем противника”.

Рангник: Въобще не съм доволен