Челси е на полуфинал въпреки всички проблеми

Челси се класира за полуфиналите на "Карабао Къп", след като се добра до изключително трудна, но сладка победа с 2:0 като гост над Брентфорд в едно от лондонските дербита от 1/4-финалите на турнира. Въпреки че беше без 10 играчи, които са под карантина или с контузии, експерименталният тим на Томас Тухел оцеля през първата част, а след почивката успя да се пребори за победата.

Тухел бе направил осем промени в състава си в сравнение с мача с Уулвърхамтън. Трима тинейджъри записаха дебюти за първия отбор - 17-годишният Сунсуп-Бел и 18-годишните Симонс и Вейл. Аспиликуета, Алонсо и Чалоба единствено запазиха местата си от двубоя през уикенда.

Томас Франк бе предприел три корекции от двубоя с Уотфорд. Пинок, Бек и Канос се завърнаха в състава.

Челси владееше доста повече топката през първата част, но всички чисти голови положения бяха пред вратата на Кепа Арисабалага, който направи три страхотни спасявания след удари на Уиса, Йенсен и Хенри. Точно преди почивката младият Харви Вейл пък пропусна добър шанс за Челси, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля право в ръцете на Фернандес.

Жоржиньо и Кристиан Пулишич се появиха в игра за Челси за началото на втората част. Малко по-късно Маунт, Джеймс и Канте също влязоха. "Сините" имаха доста сериозно предимство след почивката. Саул и Баркли пропуснаха по една ситуация, но развръзката дойде в последните 10 минути, когато първо Понтус Янсон си отбеляза автогол в опит да изчисти центриране на Рийс Джеймс. В 84-тата минута пък Челси получи дузпа за нарушение на Фернандес срещу Пулишич. Жоржиньо реализира точно 11-метровия наказателен удар, пращайки тима на Тухел на полуфинал.