Болоня спря серията на Сасуоло с разтърсваща победа в дербито

Болоня прекъсна серията си от три поредни загуби в Серия "А", след като победи с 3:0 Сасуоло като гост в дербито на Емилия-Романя, което бе част от 19-ия кръг. Това същевременно сложи край на изключително добрата поредица на "неровердите", които не бяха губили в шест поредни срещи в първенството.

Болоня до голяма степен реши всичко в своя полза още през първата част, въпреки че домакините бяха отборът, който започна по-добре мача и в седмата минута пропуснаха възможност да открият резултата, след като удар на Скамака срещна гредата. Рикардо Орсолини откри резултата в 36-ата минута, когато се измъкна на ръба на засадата, за да достигне извеждащ пас на Домингес, след което от малък ъгъл прати топката със страшна сила в горния десен ъгъл. Това попадение разтресе Сасуоло и в края на полувремето домакините допуснаха втори гол. Този път играчите на Болоня изпълниха късо корнер, топката бе пусната на границата на наказателното поле, откъдето Аарън Хики стреля мигновено с десния крак за 0:2.

В добавеното време на мача гостите стигнаха до трети гол. Федерико Сантандер се възползва от грешка на Пеголо, изпревари вратаря и отблизо засече центриране на Винято.

След този успех Болоня се доближи на четири точки от последното място, даващо право на участие в евротурнирите. Сасуоло има три точки по-малко от днешния си съперник и заема 13-о място във временното класиране.