Ювентус завърши годината с победа

Ювентус приключи една трудна година с победа. Отборът на Масимилиано Алегри победи Каляри с 2:0 на "Алианц Стейдиъм" след голове на Мойс Кийн (40) и Федерико Бернардески (83). "Бианконерите" отново имаха проблеми да създават положения, но записаха пета победа в последните си шест мача във всички турнири. Те се изкачиха на пето място преди изиграването на другите срещи от кръга.

Тимът на Валтер Мадзари не затрудни с нищо Юве в голяма част от мача. Гостите обаче имаха две великолепни възможности да изравнят през второто полувреме при резултат 1:0. Каляри остава предпоследен с актив от 10 точки.

Очаквано "бианконерите" имаха предимство от самото начало и бързо стигнаха до опасна ситуация пред Краньо. След ъглов удар Де Лихт отклони топката, но тя мина покрай вратата. Домакините бяха близо до откриване на резултата в 10-ата минута. Отлично центриране на Куадрадо намери Мойс Кийн в наказателното поле. Нападателят стреля с глава, но топката се удари в гредата.

Следващите минути се видяха проблемите на Ювентус в атака. Тимът на Алегри се мъчеше да създаде голови положения. Липсата на идеи даде надежда на гостите, които даже няколко пъти минаха центъра и организираха нещо като атака. С голям късмет Юве поведе пет минути преди почивката. Бернардески опита удар, който беше толкова неточен и слаб, че се превърна в центриране за Кийн, който успя да реагира бързо и топката се озова в мрежата.

След почивката Юве опита да стигне до втори гол, за да няма драматични моменти. Тимът започна активно втората част и организира няколко атаки, но те не доведоха до точен удар. Гостите реално не затрудниха съперника в първия час игра, но в 60-ата минута спокойно можеха да изравнят. Беланова центрира и намери напълно непокрития Далберт, който бе на няколко метра пред голлинията. Бразилецът неясно как не успя да уцели вратата от тази позиция и прати топката покрай нея.

"Бианконерите" отново имаха проблеми да създадат нещо опасно, а Дженоа стигна до нова възможност в 68-ата минута. Удар на Жоао Педро бе блестящо отразен от Шчесни. След като пропуснаха възможностите си, гостите получиха втори гол в 83-ата минута. При бърза атака Кулушевски намери Бернадески, който напредна отляво и след това с хубав диагонален удар прати топката в мрежата. За него това бе първи гол в Серия А от юли 2020 г. и 43 поредни срещи, в които не се бе разписвал.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 2:0
1:0 - Кийн (40)
2:0 - Бернардески (83)