Челси и Уулвс се "изгубиха" в гъстата мъгла, "сините" продължават да се отдалечават от върха

Челси завърши наравно 0:0 в гостуването си на Уулвърхамптън в гъстата мъгла на “Молиню” в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг. Домакините започнах добре и изглеждаха по-опасният тим през първите 15 минути, но впоследствие лондончани взеха инициативата и последователно увеличаваха своята инициатива, която достигнах своя апогей през втората част. Въпреки това “вълците” не допуснаха особено сериозни опасности пред своята врата и в крайна сметка измъкнаха точката от двубоя.

Домакините започнаха доста по-активно мача и на няколко минути центрираха опасно в наказателното поле в гъстата мъгла пуснала своята пелена над “Молиню”. Те достигнаха до попадение в 15-ата минута, когато Фернандо Марсал получи отляво, центрира, а Раул Хименес се размина с топката, за да може Даниел Поденсе да я прати в мрежата. Впоследствие попадението бе отменено поради засада.

Домакините имаха сериозни претенции към съдията десетина минути по-късно, когато една контраатака на Уулвс бе спряна след игра с ръка от страна на Нголо Канте, но съдията не реагира. В 35-ата минута Кристиан Пулишич бе изведен много опасно зад отбраната на домакините, но Жозе Са излезе добре и изтласка атакуващият играч под неудобен ъгъл за изстрел, което предотврати тази опасност за неговата врата. В 41-ата минута Леандър Дендонкер направи балонно центриране, което обаче се отклони опасно към ъгъла Едуард Менди, но френският страж все пак реагира и успя да извади топката.

В последните минути лондончани засилиха своя натиск, но играчите на Бруно Лаже стояха доста стабилно на терена и не допуснаха сериозни опасности пред своята врата.

През второто полувреме играчите на Томас Тухел продължаваха да държат инициативата и да владеят изцяло контрола върху двубоя, но крилата им не работеха достатъчно добре и отбраната на “вълците” не допускаше по-опасни положения пред своята врата. В 77-ата минута Мейсън Маунт изведе Канте в наказателното поле, но Ромен Саис го изпревари и изчисти. Нещо подобно се случи и в 84-ата минута, когато дълго подаване в наказателното поле първоначално бе овладяно от Мейсън Маунт, но топката му бе изчистена от Ромен Саис. Минута по-късно Кристиан Пулишич стреля опасно, но отново Жозе Са се намеси добре и отрази.

С това равенство Челси се отдалечи на четири точки от Ливърпул, който обаче е и с мач по-малко, както и на шест от Манчестър Сити, който е водач в класирането. Уулвърхамптън е на осмо място с 25 точки.