Севиля пречупи Атлетико Мадрид в края

Севиля спечели с 2:1 сблъсъка с Атлетико Мадрид от 18-ия кръг на Ла Лига. Двата тима изиграха очаквано оспорван двубой, но късметът този път бе на страната на домакините на "Рамон Санчес Писхуан", които изковаха победата в края. Андалусийци първи откриха резултата чрез Иван Ракитич в 7-ата минута, но Фелипе изравни в 33-ата. Победният гол за севилци реализира Лукас Окампос в 88-ата минута на двубоя.

Севиля откри резултата с една от първите си по-интересин атаки в мача. Още в 7-ата минута Ракитич бе оставен да си нагласи топката и да отправи бомбен шут от около 25 метра и вкара красив гол за 1:0.

Атлетико обаче възстанови равенството в 33-ата минута. Тогава Тома Льомар центрира от корнер и Фелипе с глава бе точен за 1:1.

През второто полувреме и двата тима търсеха победата, но трудно стигаха до сериозни голови опасности. В 53-ата минута отново Ракитич застраши вратата на Ян Облак, като отправи мощен шут, който обаче мина встрани от вратата.

Към края гостите взеха инициативата и първо в 75-ата минута Жоао Феликс стреля с глава след центриране от фаул, но покрай вратата. Три минути по-късно Яник Ферейра Караско шутира опасно по земя, но и неговият удар бе неточен. В 81-ата минута Жоао Феликс отправи първия точен удар в една от двете врати през втората част, но Ясин Буну спаси.

И когато изглеждаше, че мачът ще завърши без победител, в 88-ата минута Севиля успя да вкара победен гол. След центриране от корнер Томас Дилейни стреля с глава, топката се отби от напречната греда, но Лукас Окампос бе заел добра позиция и със силен шут от воле успя да вкара за 2:1.

В добавеното време гостите за малко да стигнат до ново изравняване. Феликс отправи коварен далечен удар, който се отби от напречната греда.

Този успех остави Севиля в битката за титлата. Тимът заема 2-ото място с 37 точки, като изостава на 5 зад лидера Реал Мадрид. Атлетико Мадрид пък записа трета поредна загуба и остава 5-и с 29 точки.