Дея спорт удари Раковски в Efbet Супер Волей🏐

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха втора поредна и общо 9-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Венцислав Симеонов тим надигра като гост Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:11, 26:24, 25:16) в мач от последния 11-и кръг на първия полусезона на шампионата, игран тази вечер в зала "Дан Колов".

По този начин преди последните срещи от кръга Дея спорт е на 4-о място в класирането с 26 точки след 9 победи и 2 загуби, с колкото е и 3-ия Нефтохимик, но с по-добри показатели. Раковски пък остава на дъното, на последната 16-а позиция без нито една победа и 11 поредни загуби.

Гостите от Бургас поеха инициативата от самото начало на мача и закономерно поведоха след 25:11. Във втория гейм домакините от Раковски започнаха силно, като доминираха през повечето време и имаха добра преднина. След 21:18 обаче не успяха да удържат и позволиха на Дея спорт да изравни. Играта продължи точка за точка и в крайна сметка бургазлии увеличиха аванса си след 26:24. Третата част отново премина под диктовката на бургазлии, които не срещнаха проблеми и се поздравиха с чиста победа след 25:16 и 3:0.

Най-полезни за Дея спорт бяха Тодор Вълчев (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 73% позитивно посрещане - +6) и Георги Петров (3 аса и 33% ефективност в атака - +4) с 12 и 11 точки за победата. За тима на Раковски Веселин Илиев бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки.

РАКОВСКИ 1964 (СЕВЛИЕВО) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 0:3 (11:25, 24:26, 16:25)

РАКОВСКИ 1964: Виталий Пархоменко 5, Веселин Илиев 10, Атанас Цветанов 9, Велко Ботев 2, Дамян Огнянов 7, Владимир Христов 2 - Валентин Пейчев-либеро (Андрей Русков)

Старши треньор: СТЕФАН ГАНЧЕВ

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 1, Георги Петров 11, Тодор Вълчев 12, Леон Тончев 5, Стипе Перич 7, Денис Чавдаров 2 - Гейдж Уорсли-либеро (Борислав Николов 2, Красимир Гайдарски 8, Иван Дунков-либеро)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.