Николай Николов се завърна в игра, но Левски излъга Нефтохимик в София

Левски София спечели с 3:2 (22:25, 26:24, 28:26, 18:25, 15:9) над Нефтохимик 2010 в най-интересния мач на кръга на Efbet Супер Волей. Това бе 7-а поредна победа на "сините", която го изкачи до четвърта място в класирането, само на точка зад съперника си от Бургас.

Левски сложи и края на негативната си серия от 6 поредни загуби срещу Нефтохимик.

Националът Николай Николов се завърна в игра за тима от Бургас, а Гордан Люцканов пък не можа да играе за Левски.

За победителите голям мач направиха Венислав Антов и Владимир Гарков, които реализираха по 20 точки.

За тима от Бургас се отличиха Николай Учиков с 25 точки и Юлиус Фиркал с 21 точки.

Двубоят Левски София - Нефтохимик започна равностойно. Равенството се запази до 7:7. Бургазлии поведоха с 3 точки при 12:9, след като блокада спря атака на Венислав Антов. Успешни атаки на Светослав Гоцев и Самуил Вълчинов и ново равенство при 16:16. Юлиус Фиркал сгреши в атака и “”сините” поведоха с 20:19. Николай Колев заби остра топка в центъра за 22:20. Двоен блок спря атака на Владимир Гърков – 23:20 за Нефтохимик. Николай Колев изведе бургазлии до геймбол при 24:21. Венислав Антов би сервис в аут и Нефтохимик спечели първия гейм с 25:22.

Словакът Юлиус Фиркал изведе Нефтохимик напред със 7:6 в началото на втората част. Домакините успяха да обърнат развоя на гейма и поведоха с 16:11 след мощна атака на Венислав Антов от зона 2 - 16:11. Нефтохимик намали до 19:20, след като Владимир Гърков докосна мрежата. Бургазлии изравниха при 21:21. Блокада на Николай Колев и 23:21. Атака на Светослав Гоцев в центъра и равенство при 23:23. Николай Учиков атакува успешно по диагонала от зона 4 и бургазлии стигнаха до геймбол при 24:23. Самуил Вълчинов възстанови равенството при 24:24 с атака по острия диагонал от зона 4. Блокаут на Самуил Вълчинов изведе “сините” до геймбол при 25:24. Калоян Балабанов атакува в аут и това донесе успеха на Левски във втората част с 26:24.

Волейболистите на Левски поведоха с 10:8 след атака на Кристиян Титрийски. 13:11 Николай Захариев направи технична атака в центъра за 16:16. Австрийският разпределител Александер Туш изненада с блокаут за 17:16 за Нефтохимик. Кристиян Титрийски атакува по правата от зона 2 за ново равенство 17:17. Светослав Гоцев спря атака на Николай Учиков с блокада 18:17. Николай Учиков бързо възстанови равенството при 18:18. Двойна блокада даде преднина на Левски с 20:18. Николай Желязков взе прекъсване, а бургазлии изравниха при 20:20.
Венислав Антов се завърна в игра. Единична блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Николай Колев и 21:20. Владимир Гърков атакува по блокадата и Левски поведе с 23:21. Венислав Антов изведе “сините” до геймбол при 24:23. Венислав Атанов атакува от втора линия за 25:24. Блокаут на Самуил Вълчинов и трети геймбол за “сините” при 26:25. Двоен блок спря атака на Николай Учиков и Левски спечели третата част с 28:26.

Вицешампионите поведоха с 8:5 в началото на 4-ата част. Николай Учиков атакува по блокадата от зона 2 за 9:5.

Нефтохимик поведе с 15:7 и Андрей Жеков даде почивка на повечето си титуляри. Два поредни аса на Симеон Николов и 18:24. Юлиус Фиркал отигра успешно атака от зона 2 и Нефтохимик спечели 4-ия гейм с 25:18.

Блокаут на Венислав Антов и Левски поведе с 3:1 в тайбрека. Грешка в атака на Калоян Балабанов и “сините” дръпнаха с 5:2. Николай Желязков побърза да вземе прекъсване за Нефтохимик. Пайп на Юлиус Фиркал намали резултата до 3:5. Отлична комбинация Владимир Станков - Светослав гоцев и 6:3. Контраатака на Владимир Гърков и 7:3. Успешна “синя” блокада спря атака на Калоян Балабанов - 8:3. Светослав Гоцев спря с единична блокада така на Николай Николов и 9:3 за Левски. Николай Желязков взе второто си прекъсване в тайбрека. Владимир Гърков атакува успешно за 10:4. “Сините” стигнаха до мачбол при 14:8. Венислав Антов донесе успеха на Левски с 15:9 в тайбрека и 3:2 гейма в мача.

ЛЕВСКИ СОФИЯ - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:2 (22:25, 26:24, 28:26, 18:25, 15:9)
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 1, Венислав Антов 20, Владимир Гърков 20, Самуил Вълчинов 11, Светослав Гоцев 11, Николай Захариев 12 - Владислав Иванов-либеро (Александър Къндев 3, Симеон Николов 2, Кристиян Титрийски 5, Гордан Люцканов, Лазар Бучков 1)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
НЕФТОХИМИК: Александер Туш 2, Николай Учиков 25, Юлиус Фиркал 21, Калоян Балабанов 11, Николай Николов 8, Николай Колев 12 - Мартин Иванов-либеро (Любослав Телкийски, Тодор Димитров)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg