Пирин се измъчи с Марек в Разлог, но записа 10-и успех в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха десета победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Благовест Катранджиев тим надделя като домакин над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:21, 26:28, 25:13, 23:25, 15:13) в мач от 11-и кръг на шампионата, изигран в зала "Септември" в югозападния град.

В първото югозападно дерби Пирин надделя отново с 3:2 гейма, но като гост.

Волейболистите на Благовест Катранджиев са втори в класирането с 28 точки (10победи, 1 загуба), Марек е девети с 12 точки (4 победи, 7 загуби).

Дупничани тръгнаха силно в срещата (5:1), но не успяха да удържат темпото. След осмата точка домакините от Разлог поеха инициативата и останаха доминиращи до края.

Двата отбора започнаха втората част равностойно, след което Пирин поведе за кратко. Играта продължи точка за точка, а впоследствие волейболистите на Благовест Катранджиев отново взеха преднина. Ситуацията се повтори още няколко пъти, но в крайна сметка Марек изравни резултата след три геймбола.

Разложани доминираха изцяло в третия гейм, като оформиха солидна разлика. До края те бяха пълен хегемон и отново излязоха напред в резултата.

Играта в решителния четвърти гейм бе равностойна отначало (4:4), но след това гостите бяха водещи. Положението се запази до 18:16, а впоследствие домакините настигнаха съперника. След 21-та точка Пирин дръпна, но отново бе преодолян от момчетата на Найден Найденов. Така мачът влезе в тайбрек.

Там дупничани тръгнаха повече от категорично (3:0), но преднината им бе стопена от противника. От двете страни на мрежата борбата бе за всяка топка и всяка точка, при 11:9 разложани поведоха, обаче бяха догонени от противника. В крайна сметка волейболистите на Благовест Катранджиев се поздравиха с успеха.

Най-резултатен бе Спас Байрев с 28 точки (2 блокади), с 18 точки завърши Александър Симеонов. Петър Симеонов добави 17 точки (3 аса, 1 блокада).

За Марек Цветелин Цветанов бе над всички с 32 точки (2 аса, 4 блокади), с 15 точки приключи Лука Костик (1 блокада). 12 точки добави Димитър Дулчев (1 ас, 2 блокади).