Крузе върна Унион на победния път

Макс Крузе отбеляза единствения гол при победата на Унион с 1:0 при гостуването на Бохум. 33-годишният нападател се разписа в 16-ата минута и столичани спряха серия от три мача без победа. Успехът ги изкачи на шесто място, като те са само на точка от третия Леверкузен.

Крузе получи почивка през седмицата и се завърна свеж и отбеляза страхотен гол. С удар от въздуха той не остави шансове на вратаря на домакините Манеул Рийман. Това е първото му попадение от игра, след като предишните му две през този сезон дойдоха от дузпи. След почивката Тайво Ауоний пропусна да удвои аванса на гостите, след като топката му бе избита. Секундо по-късно Прьомел не успя да се разпише с удар отблизо. В един момент Бохум се събуди и създаде няколко положения, но вратарят на Унион Андреас Луте се намеси на два пъти, а малко преди края Пантович удари греда.