Ливърпул остана плътно зад Ман Сити и дръпна пред Челси след обрат срещу Нюкасъл

Ливърпул постигна осма поредна победа във всички турнири, след като надигра с 3:1 Нюкасъл на „Анфийлд“ в двубой от 17-ия кръг на Премиър лийг. Така мърсисайдци се доближиха отново на точка зад лидера във временното класиране Манчестър Сити, като същевременно се възползваха от новата грешна стъпка на Челси и вече имат аванс от три точки пред „сините от Лондон“, които днес направиха реми с Евертън. Нюкасъл поведе с гол на бившия играч на Ливърпул Джонджо Шелви (7'), но след това Диого Жота (21'), Мохамед Салах (25') и Трент Александър-Арнолд (87') вкараха този двубой в логичния му порядък.

Юрген Клоп направи две промени в сравнение с мача с Астън Вила през седмицата. Вирджил Ван Дайк и Фабиньо пропуснаха двубоя, след като са дали положителни резултати на тестовете за коронавирус. Ибрахима Конате и Диого Жота влязоха в стартовия състав. Къртис Джоунс също е с коронавирус.

Еди Хау предприе три корекции в своя състав в сравнение с мача с Лестър. Айзък Хейдън, Райън Фрейзър и Джейкъм Мърфи започнаха за сметка на Алмирон, Уилок и Уилсън.

Ливърпул стартира по типичния агресивен начин и още в шестата минута Дубравка направи важно спасяване, след като Жота засече топката след много технично подаване на Салах. Още в следващата минута обаче гостите изненадващо поведоха в резултата. Тиаго не изчисти добре, давайки шанс на Джонджо Шелви да стреля много прецизно от над 20 метра, пращайки топката точно до лявата греда. Бившият играч на Ливърпул изрази доста бурно радостта си.

Домакините реагираха като ужилени. Три минути след гола удар с глава на Мане срещна гредата, макар че в тази ситуация сенегалецът бе в засада. Жота пропусна един шанс, но в 21-вата минута именно португалецът изравни. Мърсисайдци имаха късмет, защото в момента преди да бъде отбелязано попадението Хейдън се сблъска със свой съотборник и се озова на земята, държейки се за главата. Майк Дийн обаче не спря играта. Александър-Арнолд центрира към далечната греда, където Жота засече с глава. Дубравка изби, но португалецът направи добавка за 1:1.

В 24-тата минута Нюкасъл можеше отново да поведе, но Алисон спаси опасен удар на Сен-Максимен от границата на наказателното поле. И тази ситуация за гостите дойде след грешка на Тиаго в центъра. Секунди след това Ливърпул направи пълен обрат. Този път Шелви от герой се превърна в грешник за „свраките“, след като с лош пас назад изведе Мане. Дубравка изби удара на сенегалеца, но след това Салах направи 2:1.

Доминацията на Ливърпул до почивката бе тотална, но домакините така и не успяха да стигнат до трети гол, като най-добрата възможност за това пропусна Салах.

В 56-ата минута Дубравка спаси Нюкасъл от трети гол, след като се намеси блестящо, след като Мане засече с глава центриране на Александър-Арнолд от фал. След това Жота не успя с добавката.

В 64-тата минута Джейкъб Мърфи много добре центрира към Фрейзър, който излизаше очи в очи с Алисон. Алксандър-Арнолд обаче направи перфектен шпагат и успя да отклони топката. Гостите претендираха за дузпа, но такава нямаше как да бъде отсъдена.

Мане и Кейта пропуснаха поредните добри положения за Ливърпул, но три минути преди края все пак домакините логично стигнаха до трети гол. Реализира го Трент Александръ-Арнолд, който със страхотен удар от над 25 метра ознаменува поредния си силен мач прз този сезон.