Пашов и Чандъров спечелиха битката на дъното срещу Пламен Илиев

Феновете на Динамо (Букурещ) все повече треперят за оставането на тима в елита на румънския футбол. Днес "червените кучета" загубиха и от тоталния аутсайдер Академика (Клинчени). Домакините се наложиха с 1:0 и постигнаха първи успех през сезона. Така те събраха 7 точки и все още са последни в класирането, а пред тях е Динамо с 9.

Георги Пашов игра цял мач за Академика, а Асен Чандъров влезе в 65-ата минута и получи жълт картон в края. На вратата на Динамо беше Пламен Илиев, който нямаше вина за гола на Никита Петриче в 33-ата минута. Опитният защитник беше оставен непокрит след центриране от корнер и с глава опъна мрежата.

Гостите взеха инициативата през второто полувреме, но така и не успяха поне да изравнят. Отборът на Мирча Редник е в отчайваща форма и няма победа в 15 поредни шампионатни срещи. Предишната беше в домакинството на Академика на 2 август.

Начело в румънската Лига 1 е ЧФР Клуж с 45 точки, следван от ФКСБ с 37 и Волунтари с 29. Университатя (Крайова) на Антони Иванов е на 4-о място с 28 точки.

Снимки: gsp.ro