Емполи си осигури среща с Интер за Купата след голов трилър с Верона

Емполи се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Италия след победа с 4:3 като гост над Верона. На стадион "Бентегоди" Емполи водеше с 4:1 в средата на втората част, но допусна два гола в края и направи драматични последните минути на срещата.

Андреа Ла Мантия изведе Емполи в резултата в 15-ата минута, но три минути по-късно Верона изравни чрез Матео Канчелиери. Емполи нанесе своя удар в средата на втората част с две попадения на Леонардо Манкузо и едно на Недим Байрами. Късен щурм на Верона доведе до две попадения, дело на Иван Илич и Антонио Рагуза.

В добавеното време авторът на първия гол за Емполи Ла Мантия получи червен картон, но в края гостите удържаха крехката си преднина и се класираха за осминафиналите, където ще срещнат шампиона на Италия Интер.

Снимка: Empoli Fc Official / Twitter