Дийн Смит не можа да си отмъсти на Астън Вила и Джерард за уволнението

Астън Вила постигна победа с 2:0 в гостуването си на Норич в мач от 17-ия кръг на Премиър лийг. Интересното в този сблъсък бе и противопоставянето на мениджъра на домакините Дийн Смит, който бе начело на бирмингамци само до преди няколко седмици, когато бе заеменен именно от Стивън Джерард. Легендата на Ливърпул пък има вече четири победи начело на тим

Бирмингамци достигнаха до първото по-интересно положение в мача в 7-ата минута, когато Джон Макгин стреля силно, но Тим Крул се намеси добре.

Астън Вила откри резултата в 35-ата минута, когато отлично двойно подаване в центъра на терена даде възможност на Джейкъб Рамзи да напредне на скорост, бранителите на Норич не го спряха навреме и му дадоха възможност с много силен и точен удар в десния горен ъгъл да открие резултата за 1:0.

В 55-ата минута отново футболистите на Стивън Джерард можеха да покачат резултата в своя полза, но ударът с глава на Оли Уоткинс след центриране от ляво бе спасено от стража на домакините.

Бирмингамци имаха претенции за дузпа в 66-ата минута за нарушение срещу Оли Уоткинс, но то не бе уважено от съдията. В следващите минути играчите на Дийн Смит започнаха да изглеждат малко по-опасни в предни позиции, но завършващият удар не им спореше.

Оли Уоткинс сложи точка на спора с второ попадение за своя тим три минути преди края на редовното време, когато се възползва от добро центриране на резервата Чуквуемека, което го остави сам срещу опразнената врата на Тим Крул.

С тази победа Астън Вила се изкачи до 9-ото място в класирането с 22 точки, а Норич е на последното място с 10 точки, колкото има и Нюкасъл.