Balkan Grand Prix 6

Кристъл Палас прати Евертън в дълбок размисъл

Кристъл Палас сложи край на серия от три поредни загуби, след като спечели с 3:1 домакинството си на Евертън. Конър Галахър бе в основата на успеха. Той откри резултата малко преди почивката и вкара фантастичен гол в заключителните секунди. Джеймс Томкинс направи 2:0 след час игра, а влезлият като резерва Саломон Рондон върна едно попадение в 70-ата минута.

Успехът позволи на лондончани да изпреварят днешния си съперник. "Карамелите" са 14-и в класирането и са седем точки от зоната на изпадащите. Те записаха четвърта загуба в последните си пет мача.

21-годишният Галахър, който е собственост на Челси, се превърна в основен стълб на Палас в първия сезон на Патрик Виейра като мениджър на тима. Той бе в основата на всичко добро, създадено от лондончани. Грешка на Демарай Грей позволи на Джордан Аю да получи топката, а той намери Галахър, който отбеляза петия си гол във Висшата лига за този сезон. Второто попадение за домакините дойде в 62-ата минута след ъглов удар, а Томкинс се разписа с удар отблизо.

Първият гол на Рондон за Евертън върна гостите в мача. След него "карамелите" опитаха да стигнат до изравняване. Удар на Таунзенд бе отклонен и топката мина покрай вратата, а Гуаита отрази изстрел на Антъни Гордън. Палас обаче бе по-добрият отбор през по-голяма част от мача и Пикфорд трябваше да се справя с изстрели на Аю и Заха преди Галахър да се разписа в самия край.