Спектакъл със седем гола реши Айнтрахт - Байер (Леверкузен)

Айнтрахт и Байер (Леверкузен) сътвориха истинскошоу за феновете и завършиха 5:2 в полза на “орлите” в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. “Аспирините” успяха да вземат преднина от две попадения още до 20-ата минута чрез Патрик Шик (5’, 22’от дузпа), но само за да видят след това как получават пет безответни гола от страна на футболистите на Оливер Гласнер, които в крайна сметка триумфираха в истинско зрелище на “Комерцбанк Арена”.

Гостите взеха радна преднина още в 5-ата минута, когато Роберт Андрич намери Патрик Шик в наказателното поле и той без забавяне се разписа след шут в долния десен ъгъл за 1:0.

“Аспирините” получиха дузпа в 20-ата минута, когато изключително невнимателна игра Джибрил Соу след корнер доведе до негово докосване на топката с ръка. Зад топката застане отново Патрик Шик и съвсем спокойно отбеляза второто си попадение в двубоя.

Радостта на гостите обаче трая само няколко минути, след като футболистите на Оливер Гласнер върнаха бързо върнаха едно попадение в 23-ата минута след корнер. Още преди да е изтекъл и половин час Айнтрахт постигна изравняване след великолепен пас от централната линия на Джибрил Соу, който намери Линдстрьом в предни позиции и той не сбърка за 2:2.

Домакините направиха пълен обрат в пет минути след началото на второто полувреме, когато Еван Н’Дика се възползва от една лошо отбита топка от отбраната на “аспирините” и я прати в мрежата за 3:2.

“Орлите” се добраха до четвърто попадение в 65-ата минута, когато отлично центриране отляво бе намерено прекрасно от воле от Якич около наказателното поле и вратаря на “аспирините” ЛУкас Храдецки просто я изгледа как влиза в мрежата му за 4:2.

Домакините вкараха и пето попадение в 70-ата минута чрез Дайчи Камада, но попадението бе отменено поради засада. Петото попадение все пак стана факт пет минути по-късно, когато Рафаел Боре получи в наказтелното поле, след което върна към Джибрил Соу на границата на наказателното и халфът с много красив удар в горния десен ъгъл за 5:2.

С тази победа Айнтрахт заема 9-ото място в класирането с 21 точки, а Байер (Леверкузен) е 3-ти с 27 точки.