Лестър мачка без Варди, Нюкасъл продължава да затъва

Лестър победи с 4:0 гостуващия Нюкасъл в мач от 16-ия кръг на Премиър лийг. Многото отсъстващи поради различни проблеми не попречиха на “лисиците”, които се представиха на отлично ниво не дадоха особени шансове на “свраките”. На скамейката остана и Джейми Варди, който получи почивка от Брендън Роджърс. Попаденията за домакините бяха дело на Юри Тилеманс (39-а от дузпа, 81’), Патсон Дака (57’) и Джеймс Мадисън (85’), който с попадението си в края на срещата ознаменува отличното си представяне в двубоя, което включваше, освен гола, и асистенция, както и спечелването на дузпата, вкарана от Тилеманс.

Играчите на Брендън Роджърс пропуснаха добра възможност в 25-ата минута, когато Вилфред Ндиди бе фаулиран, а изпълнението на Мадисън бе спасено със сетни усилия от Мартин Дубравка.

“Лисиците” получиха възможност да изпълнят дузпа в 37-ата минута, след като Тилеманс пресече едно подаване, топката отиде в Джеймс Мадисън, който нахлувайкли в наказателното поле бе фаулиран. Нарушението предизвика известни дебати, тъй като останаха впечатления, че Мадисън целенасочено забави движеието на крака си, за да потърси съприкосновение. Зад топката застана Юри Тилеманс и откри резултата за 1:0.

Второто попадение дойде в 57-ата минута, когато отлична комбинация между Мадисън и Харви Барнс изведе последният напълно сам зад гърба на бранителите, крилото пусна успореден пас към Патсон Дака, който се разписа напълно необезпокояван на опразнената врата за 2:0.

Нюкасъл бе много близо до това да постигне комично попадение в своя полза в 78-ата минута, когато Тимъти Кастан върна прекалено силно към Каспър Шмайхел, който пък бе излязъл напред, но със сериозен спринт датчанинът успя да изчисти топката точно пред голлинията.

Само две минути по-късно Лестър сложи точка на спора, когато отнета топка в центъра на терена даде възможност на Патсон Дака да напредне много бързо, след което да подаде към Джеймс Мадисън в наказателното поле, а плеймейкърът бързо и елегантно отклони с едно докосване към Юри Тилеманс, който се разписа за втори път в срещата за 3:0.

Пет минути по-късно “лисиците” достигнаха и до четвърто попадение, когато великолепно двойно подаване пред наказателното поле между Дака и Мадисън изведе плеймейкъра и той прати топката в обратния ъгъл за 4:0.

С тази победа Лестър се изкачи до 8-ото място в класирането с 22 точки, а Нюкасъл продължава да е в зоната на изпадащите - 19-о място с 10 точки, колкото има и последният Норич.