Локо (Москва) приключи годината с победа

Локомотив (Москва) сложи край на серията си от три поредни загуби и се наложи с 2:0 над гостуващия Уфа. Това беше последен мач и за двата отбора за календарната година. Константин Марадишвили и Гирано Керк вкараха попаденията за "железничарите" в рамките на 3 миути през второто полувреме.

Локомотив ще зимува в топ 6, но изостава на цели 10 точки от шампиона и водач в класирането на РПЛ Зенит. Уфа е в зоната на изпадащите. След тима на Алексей Стукалов е само Химки.

Противно на очакванията, гостите не играха дефанзивно и също търсеха победата. Далечен удар на Алексей Никитин прелетя близо до гредата, а голмайсторът на тима Хамид Агаларов пропусна от чиста позиция. 17-годишният страж на Локо Данил Худяков имаше няколко важни намеси, с които запази нулевото равенство до почивката.

Най-добрата възможност за московчани през първото полувреме пропиля Керк, който уцели гредата. Ниерландецът беше в основата на повечето опасни атаки на домакините. В 64-ата минута негов удар беше блокиран от защитник на Уфа, а след това Александър Беленов спаси добавката на Фьодор Смолов.

В 71-ата минута отново Смолов можеше да открие в полза на Локо, но топката не влезе във вратата. Марадишвили обаче беше на точното място и даде преднина на домакините. Само три минути по-късно резервата Дмитрий Рибчинский центрира от фланга, а Керк ефектно засече с пета за крайното 2:0.

Успехът на Локомотив дойде след серия от 5 мача без победа във всички турнир. Тимът на Маркус Гисдол не беше печелил от 30 октомври, когато надви с 2:1 Нижний Новгород.