Динамо (Москва) се приближи на 2 точки от Зенит (Санкт Петербург)

Отборът на Динамо (Москва) се приближи само на 2 точки от лидера в руската Премиер лига Зенит (Санкт Петербург) след успеха си с 2:0 у дома над Уфа в двубой от 17-ия кръг.

Сочи загуби след отменен гол на Ивелин Попов

С победата столичният тим събра 35 точки, докато питерци имат 37. Двата тима са се откъснали на върха с голям аванс пред третия и четвъртия Краснодар и Сочи, които са с по 28. Двубоят на “ВТБ Арена” премина във високо темпо, като още в петата минута халфът на Уфа Вячеслав Кротов получи червен картон за грубо нарушение. Реферът първоначално му показа жълт, но след консултация с ВАР го изгони от терена.

Така се стигна до 30-ата минута,

когато Денис Макаров откри в полза на Динамо. Шест минути по-късно Уфа остана с още един човек по-малко, след като Егаш Касинтура беше изгонен да грубо нарушение срещу Вячеслав Грульов. В 86-ата Арсен Захарян оформи крайното 2:0 в полза на Динамо.

В другите мачове от кръга Химки записа загуба у дома с 1:2 от Арсенал (Тула), а Нижний Новгород изненада със същия резултат у дома Рубин (Казан).