Алегри: Загубихме две точки срещу добрия отбор на Венеция

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри беше много критичен към представянето на своя тим при гостуването на Венеция, завършило при 1:1 между двата отбора. Той също така коментира контузията на Пауло Дибала в началото на мача.

Ювентус разочарова като гост на Венеция

“Предприехме риск с Дибала и се получи зле. В сряда той беше сменен с мускулен проблем и се надявахме, че днес ще бъде по-добре, но случаят не беше такъв. Направихме добро първо полувреме и създадохме възможности, но след това се изключихме в тези 10-15 минути преди гола на Венеция. Същото се случи и в Салерно, но тогава имахме късмет, че не допуснахме гол, защото те нацелиха греда. Така че това е нещо, върху което определено трябва да поработим. Бяхме под напрежение и не можехме да играем с топката по земя. Затова трябваше да имаме търпението да играем с един-два паса към нападателите, да свалим напрежението и да изчакаме моментът да отмине, но не го направихме.

Трябваше да атакуваме пространствата и да ги принуждаваме да ни фаулират и да си изкарват жълти картони. Ние обаче загубихме две точки срещу добрия отбор на Венеция. В началото на втората част се шляехме и им подарявахме топката. Понякога не осъзнаваме, че играта става грозна и не разчитаме момента. Щом този момент отмина, започнахме отново да играем и притиснахме Венеция до стената, но щетите вече бяха нанесени. Имаме играчи, които нямат голям опит, и на практика Кайо Жорже за първи път беше нещо като титуляр. Целият отбор беше малко бавен след почивката. Не можем да осъзнаем кога е моментът да играем хубаво и кога, както беше през тези 10-15 минути, да играем грозно, да стиснем зъби и да се справим. Дали става все по-трудно да се целим в топ 4? Не бива да мислим за това. Днес загубихме две точки, с които трябваше да си тръгнем”, коментира Алегри след двубоя.