Щутгарт бързо се измъкна от опасната зона след успех срещу Волфсбург

Щутгарт изплува над зоната на изпадащите, където се озова след вчерашната победа на Аугсбург, след като надделя с 2:0 над Волфсбург като гост в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Константинос Мавропанос откри резултата в средата на първата част, а Филип Фьорстер удвои през второто полувреме. За Волфсбург това е пета поредна загуба във всички турнири.

И двамата треньори бяха направили по две промени в сравнение с предишните мачове. Лукас Нмеча и Себастиан Борнау започнаха за домакините. Танги Кулибали и Атакан Каразор стартираха за Щутгарт.

Привидно първото полувреме бе равностойно, но атаките на гостите бяха далеч по-опасни. Единственото попадение отбеляза Константинос Мавропанос, който със страхотен удар от 20 метра прати топката в горния ъгъл. Така гостите излязоха напред в резултата в 25-ата минута.

В 63-тата минута Кулибали центрира отляво, а Фьорстер стреля отблизо за 0:2. Десет минути преди края Омар Мармуш пропусна дузпа за гостите. Египтянинът опита "Паненка" срещу отбора, който държи правата му, но нацели гредата.

След този двубой Шутгарт е точно над зоната на изпадащите с точка преднина пред Аугсбург. Волфсбург заема десетата позиция във временното класиране.