Дея спорт с лесна победа над Дунав в Русе🏐

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Efbet Супер Волей, като записа 8-ата си победа. Възпитаниците на Венцислав Симеонов се наложиха категорично като гости на Дунав (Русе) с 3:0 (25:14, 25:13, 25:22) в мач от 10-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Дунав".

По този начин бургаският тим е на 5-о място във временното класиране с 8 победи, 2 загуби и 23 точки. Дунав пък остава 8-и с 4 победи, 6 загуби и 13 точки. В последния 11-и кръг от първия полусезон Дея спорт ще гостува на Раковски 1964 (Севлиево), а русенци приемат Берое 2016 (Стара Загора). Мачовете са съответно в събота (18 декември) от 18,00 часа и в сряда (15 декември) от 17,30 часа.

В първите два гейма Дея спорт доминираше изцяло и ги спечели повече от убедително. В третата част домакините от Дунав играха мотивирано и водеха до 15:11. След това гостите от Бургас постепенно наваксаха изоставането си и спечелиха чисто срещата след 25:22 и 3:0.

Най-полезен за Дея спорт бе руският диагонал Виталий Василиев със 17 точки (2 блока, 2 аса и 54% ефективност в атака - +13) за победата. А Тодор Вълчев добави още 14 точки (3 блока, 2 аса, 69% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане - +10) за успеха.

За тима на Дунав Стефан Иванов бе единственият с двуцифрен актив - 10 точки (1 блок, 1 ас, 44% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане - +1).

ДУНАВ (РУСЕ) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 0:3 (14:25, 13:25, 22:25)

ДУНАВ: Стилиян Асенов 1, Петър Христосков 8, Стефан Иванов 10, Ангел Павлов 8, Сергей Руденко 6, Борислав Манолов 3 - Симеон Добрев-либеро

Старш треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 3, Виталий Василиев 17, Тодор Вълчев 14, Леон Тончев 9, Денис Чавдаров 6, Стипе Перич 3 - Гейдж Уорсли-либеро (Борислав Николов, Красимир Гайдарски 1, Георги Петров)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.