Хебър смаза Пирин при дебюта на Камило Плачи🏐

Шампионът Хебър (Пазарджик) остана единственият непобеден отбор от началото на сезона в Efbet Супер Волей.

"Тигрите" смазаха у дома другия тим без загуба до момента - Пирин (Разлог), с 3:0 (25:16, 25:19, 25:12) в голямото дерби на предпоследния 10-и кръг от първия полусезон на шампионата, игран тази вечер в зала "Васил Левски".

Срещата ще се запомни и като официален дебют на Камило Плачи начело на Хебър, след като се завърна след над двумесечно боледуване.

Така Хебър е еднолично начело във временното класиране с 10 победи от 10 мача и 30 точки. Разложани пък остават втори с 9 победи, 1 загуба и 26 точки. В последния есенен 11-и кръг шампионите ще гостуват на Монтана, докато Пирин ще приеме Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са съответно в неделя (19 декември) от 18,30 часа и в петък (17 декември) от 18,00 часа.

Хебър започна ударно в първия гейм, като поведе с 5:1 след серия от сервиси на Брадли Гънтър, включително и ас на канадския диагонал. Натискът на шампионите продължи, докато посрещането на Пирин се пропука и разликата нарасна на 8:3. Разликата продължи да расте до 14:7, а до края на гейма "тигрите" нямаха особени проблеми и спечелиха гейма с убедителното 25:16.

Отличното представяне на Хебър продължи и във втората част. Домакините взеха първоначален аванс от 8:4, но след това Пирин се доближи на две точки при 14:12. Сервисът на Стойко Ненчев отново даде отново тласък, а шампионите се откъснаха в резултата с 16:12. До края пазарджиклии не изпуснаха инициативата и поведоха с 2:0 след 25:19.

Хебър свали на колене разложани в третата част. След тотална доминация шампионите оставиха Пирин на 12 точки и спечели мача с 3:0 след около 70 минути игра.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:16, 25:19, 25:12)

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Теодор Тодоров, Николай Къртев - Теодор Салпаров–либеро (Стойко Ненчев, Пламен Шекерджиев)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ

ПИРИН: Любомир Агонцев, Спас Байрев, Петър Петров, Александър Симеонов, Костадин Гаджанов, Васил Атанасов - Виктор Копанаров–либеро (Константин Ненчев, Мартин Юруков)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ.