Ботев (Пд) сломи съпротивата на блестящ вратар с гол в последната минута

Ботев (Пловдив) записа ценен домакински успех с 2:1 срещу последния в класирането Царско село и се изравни с третия Черно море. "Канарчетата" доминираха през целия мач, но стигнаха до успеха едва в последната минута от редовното време. Основна заслуга за това има вратарят на "царете" Янко Георгиев, който се отчете с над една дузина спасявания.
Домакините откриха резултата в 10-ата минута чрез Антоан Бароан, но малко преди почивката бившият футболист на пловдивчани възстанови равенството. "Канарчетата" продължаваха да създават положение след положение, но така и не успяваха да преодолеят Янко Георгиев. Така се стигна до 90-ата минута, когато Маркиньос подаде към Реда Рабей, който оформи крайния резултат на празна врата.

Отборът на Любослав Пенев завършва полусезона на последно място с актив от само 11 точки, докато "жълто-черните" са на обратния полюс и напролет ще продължат борбата за място в евротурнирите.

Домакините започнаха срещата по-активно и това даде резултат в 10-ата минута. Емануел Току отправи техничен удар от дъгата на наказателното поле, а Янко Георгиев отби топката в горната греда. В близост обаче дебнеше Антоан Бароан, който от непосредствена близост нямаше проблем да се разпише. "Царете" претендираха за засада, но такава нямаше, тъй като Милан Йокич не успя да се изтегли навреме и остави нападателя на "канарчетата" в редовна позиция.

В средата на първото полувреме гостите организираха добра контраатака, която можеше да завръши с попадение, но Ален Стеванович подходи егоистично и стреля над вратата.
В 28-ата минута "канарчетата" като по чудо не удвоиха своя аванс. Тодор Неделев намери по страхотен начин Бароан зад гърба на защитата, той стреля, но стражът на Царско село отклони кълбото към Па Конате, който се оказа на два метра от празната врата и въпреки това стреля над целта.

Малко по-късно Янко Георгиев се отличи с невероятна намеса, след като вратарят на гостите успя да отрази удара на Маркиньос от вратарското поле и предотврати сигурно попадение. Неделев също опита да изненада противниковия страж с изстрел извън границата на наказателното поле, но Георгиев внимаваше и отново спаси.

В 42-ата минута Лъчезар Балтанов възстанови равенството, след като бе оставен непокрит при ъглов удар и с глава се разписа за 1:1. Полузащитникът показа уважение към бившия си отбор и не се зарадва на попадението.
"Жълто-черните" все пак можеха да се оттеглят с гол преднина на почивката, но Виктор Генев нацели горната греда от близко разстояние.

Първата опасност през втората част се откри пред Маркиньос, чийто удар обаче попадна право в ръцете на Янко Георгиев. В ответната атака Милчо Ангелов можеше да изведе Царско село напред в резултата, след като се озова на добра стрелкова позиция, но и Аргилашки прояви добър рефлекс и с една ръка изби топката над напречната греда.

В 56-ата минута домакините развиха добро нападение отляво, при което Па Конате извади топката към връхлитащия в пеналтерията Емануел Току. Ганаецът стреля от движение, но за негово нещастие изстрелът му се отби в страничния стълб. "Канарчетата" не спираха да атакуват и малко преди да измине час игра Неделев отправи мощен удар от дистанция, с който стражът на "царете" се справи за пореден път.

Малко по-късно вратарят на гостите блесна с нови две спасявание под рамката. Първо Георгиев разочарова Маркиньос, след което и Бароан не успя да преодолее Георгиев.
В 78-ата Неделев подаде по страхотен начин към Димитър Тонев, който се озова очи в очи с Янко Георгиев. Футболистът на пловдивчани стреля от непосредствена близост и отново стражът на Царско село се оказа последна пречка пред гола.

5 минути преди края на редовното време Маркиньос напредна в половината на "царете" и стреля извън наказателното поле, но кълбото профуча над горната греда. В последната минута пред домакините се откри отличен шанс, а те се възползваха по най-добрия начин. Маркиньос получи добра топка на скорост и подаде към Реда Рабей, който нямаше как да сбърка на опразнената врата, с което донесе 3-те точки на своя тим.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1 ЦАРСКО СЕЛО

1:0 Антоан Бароан (10)
1:1 Лъчезар Балтанов (42)
2:1 Реда Рабей (90)

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 3. Конате, 4. Генев, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабей, 6. Мертенс, 10. Току, 7. Маркиньос, 8. Неделев, 11. Бароан

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Георгиев, 77. Нганиони, 3. Кавдански, 21. Василев, 25. Александров, 12. Диас, 22. Йокич, 80. Охене, 10. Балтанов, 8. Сетванович, 9. Ангелов

Снимка: Фейсбук на Ботев (Пловдив)