Рюдигер изработи две дузпи и Челси стигна до драматична победа

Челси стигна до драматична победа с 3:2 в домакинството си на Лийдс. Йоркшърци изиграха отличен мач, но си тръгнаха с празни ръце от "Стамфорд Бридж".

Гостите откриха резултата от дузпа в 28-ата минута, когато Рафиня бе точен. Мейсън Маунт изравни малко преди почивката, а Жоржиньо изведе "сините" напред в 58-ата минута от дузпа. Влезлият като резерва Джо Гелхарт изравни за 2:2 в 83-ата минута. Лондончани стигнаха до успеха в 94-ата минута, когато Жоржиньо отново се разписа от бялата точка, а за втори път дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Антонио Рюдигер.

Ситуацията на върха остава непроменено, след като Манчестър Сити и Ливърпул също спечелиха мачовете си. Челси е трети и изостава на две точки от "гражданите" и на една от мърсисайдци.

Челси стартира агресивно и на скорост. Домакините организираха няколко опасни атаки, но те не доведоха до реални опасности. Удар на Маунт отиде право във вратаря, а изстрел на Рийс Джеймс бе блокиран. Постепенно Лийдс изравни играта и на моменти взимаше инициативата.

В 20-ата минута Менди трябваше да се намесва след страхотен удар на Рафиня. Именно бразилецът откри резултата малко по-късно. Нарушение на Маркос Алонсо срещу Даниел Джеймс доведе до дузпа, която Рафиня реализира и гостите поведоха.

Последва период, в който играта бе накъсана и се стигна до някои по-остри влизания. Към края на полувремето тимът на Тухел вдигна темпото и в 42-ата минута изравни. Алонсо в някаква степен се реваншира за направената дузпа, след като спечели топката в полето на съперника и отлично намери Маунт в наказателното поле, а английският национал прати топката в мрежата. Преди края на първата част Хавертц на два пъти бе близо до гола. При първия Мелие успя да се справи, а след това Форшоу блокира удара на германеца.

След почивката играта бе равностойна, но домакините започнаха по-добре. Рафиня събори Рюдигер в наказателното поле и се стигна до втора дузпа в мача. Съдията обмисля дълго ситуацията и ходи да я гледа на монитор, но нарушение имаше и той посочи бялата точка. Жоржиньо бе точен и Челси стигна до пълен обрат - 2:1.

След гола тимът на Биелса взе инициативата и имаше много силен период. В 64 -ата минута Рафиня преодоля защитата на съперника и излезе сам срещу Менди, но не успя да го преодолее, а след това бе отсъдена засада. Удар на Тайлър Робъртс отиде право във вратаря на "сините", а нов опит на Рафиня бе блокиран от Тиаго Силва.

Отличната игра на йокшърци обаче не даваше резултат. Биелса имаше още козове в ръкава си и пусна в игра 19-годишният Джо Гелхарт, който малко по-късно изравни резултата. Той се възползва от центриране на Робъртс и отбеляза първия си гол за клуба. Така Лийдс заслужено стигна до равенство, но ново влизане на Рюдигер в наказателното поле доведе до втора дузпа за Челси в 94-ата минута. Той бе изритан от Клих и Жоржиньо получи шанс да донесе победата на тима си от бялата точка. Италианецът не сбърка и гостите си тръгнаха без точка.

ЧЕЛСИ - ЛИЙДС 3:2
0:1 - Рафиня (28-д)
1:1 - Маунт (42)
2:1 - Жоржиньо (58-д)
2:2 - Гелхарт (83)
3:2 - Жоржиньо (94-д)