Реймс остави Сент Етиен на дъното

Някогашният хегемон във френския футбол Сент Етиен продължава да се мъчи от началото на сезона. Днес "зелените" допуснаха пета поредна загуба и са последни в класирането с едва 12 точки, колкото има и Метц. Този път отборът, воден временно от Жюлиен Сабле, отстъпи с 0:2 на Реймс. Попаденията за домакините вкараха Ел Билал Туре от дузпа и Натанаел Мбуку.

Реймс рязко подобри представянето си през последните седмици и спечели три от най-скорошните си 4 мача в първенството. Тимът напусна зоната на изпадащите и вече е на 14-о място с актив от 22 точки.

Дузпата за първия гол изработи Уго Екитик, който бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на Сент Етиен Етиен Грийн. Зад топката застана Ел Билал Туре и вкара първия си гол за сезона. В самия край на полувремето Денис Буанга от гостите получи червен картон, а в 89-ата минута Мбуку реши всичко след пас на Екитик.

В следващия кръг Сент Етиен ще се опита да сложи край на негативната серия от резултати с победа срещу Нант у дома, а Реймс ще гостува на Марсилия.