Партизан си свърши работата срещу Анортозис и е в елиминациите

Белгийският Гент спечели своята група в Лигата на конференциите след минимална победа с 1:0 в домакинството си на Флора (Талин). Единственото попадение в двубоя бе дело на Джани Бруно в 51-ата минута, когато той получи отличен пас от Иломбе Мбойо и се разписа в левия долен ъгъл на вратаря.

В другата среща Партизан удържа равенство 1:1 в домакинството си на кипърския Анортозис и това се оказа достатъчно да заеме второто място в подреждането. Двубоят започна добре за домакините, които откриха чрез Марко Милованович, който в 20-ата минута надскочи бранителите и засече добро центриране на Милош Йосич, за да прати топката във вратата за 1:0.

Радостта им обаче трая кратко, тъй като в 32-ата минута гостите получиха дузпа, която бе реализирана от Лазарос Христодулопулос. Това обаче се оказа недостатъчно за Анортозис, който остана трети в групата с 6 точки.