Виляреал се класира за елиминациите в ШЛ след драма с пет гола срещу Аталанта

Испанският Виляреал стана последния тим, който си осигури място в следващата фаза на Шампионската лига, след като победи в изключително драматичен мач с 3:2 Аталанта като гост. Срещата трябваше да се изиграе в сряда вечер, но бе отложена за днес поради силен снеговалеж.

Гостите взеха отлична преднина от 3 чисти гола до 51-ата минута чрез Арно Данжума (3’, 51’) и Етиен Капу (42’), но в футбокистите на Джан Пиеро Гасперини не се отказаха и се върнаха в срещата с попадения на Руслан Малиновски (71’) и Дуван Сапата (80’), но така и не успяха да постигнат повече.

Виляреал откри резултата още в 3-ата минута, когато Мерих Демирел сгреши при изнасянето, топката му бе отнета и топката бе подадена към Арно Данжума, нидерландецът напредна и преодоля Хуан Мусо за 1:0 в полза на гостите. В следващите минути домакините изнесоха играта в половината на испанците и се опитваха да намерят празни пространства.

Отлично положение за изравняване пропусна Рафаел Толой в 8-ата минута, когато засече отлично центриране от фал, но капитанът на Аталанта прати топката над вратата. В следващата атака Дуван Сапата бе изведен добре, но не успя да овладее дълъг пас и бранител изчисти.

В 11-ата минута Йоаким Мееле се озова очи в очи с Херонимо Рули, но датчанинът стреля в гредата.

В следващите минути играта се успои и се развиваше основно в центъра на терена, за да се стигне до 43-ата минута, когато бранителите на домакиите проспаха пас към Етиен Капу в наказателното поле и халфа напълно необезпокояван отбеляза за 2:0.

Испанският тим достигна до трето попадение в 51-ата минута, когато Жерард Морено навлезе в наказателното поле, подаде успоредно към Арно Данжума и нидерландецът прати топката в мрежата за 3:0.

Малко след това Дуван Сапата нацели гредата след пас от страна на Малиновски. Именно украинецът отбеляза за 1:3 в 72-ата минута след хубав изстрел от границата на наказателното поле и вдъхна надежда на своите съотборници за оставащите 20-ина минути.

В 80-ата минута Йосип Иличич изведе чудесно Дуван Сапата зад гърба на отбраната на “жълтата подводница” и той се разписа за 2:3. В 85-ата минута играчите на Джан Пиеро Гасперини бяха много блиьо до трето попадение след много силен удар на Луис Мориел, който обаче се отби от гредата.

В крайна сметка с тази победа Виляреал достигна до второто място в групата с 10 точки, на 1 от Манчестър Юнайтед, който завърши първи, и по този начин си осигуриха място във фазата на директните елиминации.