Нестандартен състав на Ман Юнайтед не победи Йънг Бойс, но спечели групата и гледа към елиминациите

Изключително подмладен и нестандартен състав на Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 с Йънг Бойс в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига. Попаденията бяха много красиви и дело на Мейсън Грийнууд (9’) в полза на “червените дяволи” и Фабиан Ридер (42’) за играчите на Давид Вагнер.

Манчестърци вече официално се бяха класирали още преди тази среща за фазата на елиминациите, което даде възможност на Ралф Рангник да направи 11 промени в състава в сравнение с играчите, които победиха Кристъл Палас в неделя, както и на изцяло юноши на тима на скамейката.

Първото положение на сметката на домакините дойде още в 3-ата минута, когато грешка в отбраната на швейраският тим позволи на Амад Диало да измъкне една висока топка, но впоследствие се забави и вратарят спаси неговия удар. Резуалтатът бе открит в 9-ата минута след центриране на Люк Шоу, което бе засечено от Мейсън Грийнууд със страхотен изстрел за 1:0.

“Червените дяволи” пропуснаха добра възможност за второ попадение в 30-ата минута, когато добра контраатака започната от Грийнууд прати топката до Амад Диало в наказателното поле, но котдивоарецът се забави и сгреши с опита за пас.

В 33-ата минута Мейсън Грийнуут за пореден път пресира отлично швейцарските бранители, отне топката и навлезе в наказателното поле, но след това подаде към Мата, а испанецът стреля в тялото на бранител и пропусна. В тези минути комбинациите в предни позиции на нестандартната единайсеторка на домакините се получаваха до последния пас, където се получаваха доста грешки.

Йънг Бойс в крайна сметка успя да изравни в 42-ата минута, когато грешка при опит за изнасяне на топката на Дони Ван де Беек доведе до отнемането й от Фабаин Ридер, който със страхоте изстрел успя да изравни за 1:1.

Минута по-късно отново домакините допуснаха грешка в средата на терена и това можеше да доведе до ново попадение в тяхната врата, ако не бе добрата намеса на Баий, който успя да изчисти.

Второто полувреме започна с по-ниско темпо, а швейцарският тим изнесе играта в малко по-предни позиции и изглеждаше доста по-уверен в отиграванията. Манчестър Юнайтед организира отлична контраатака в 59-ата минута, топката бе много бързо придвижена в наказателното поле, а там младият Еланга бе изведен сам срещу вратаря, но Гийон Февр спаси.

Гостите отговориха с добър удар на Мешак Елия, но той премина покрай десния стълб на Хендерсън. Те направиха нов пропуск в 66-ата минута, когато топката бе свалена добре в наказателното поле към Масейрас, но той не успя да уцели вратата. В тези минути действията се развиваха основно пред наказателното поле на домакините.

От скамейката се появиха още играчи, които са все още в тийнейджърска възраст и рядко се появяват на терена в по-важните мачове на тима. Дори бе сменен резервния страж Том Хийтън, който смени титуляра в днешния ден Дийн Хендерсън.

В последните минути изключително младия и неопитен тим на домакините се прибра изцяло пред своето наказателно поле, а играчите на Йънг Бойс търсеха да преодолеят отбраната и да се доберат до така необходимата им победа. В крайна сметка до попадение не се стигна и те завършиха наравно 1:1. Манчестър Юнайтед в крайна сметка спечели своята група и вече очаква жребия, за да разбере противника си във фазата на елиминациите.