Шериф открадна победата от Шахтьор с късен гол

Отборите на Шахтьор (Донецк) и Шериф (Тираспол) не излъчиха победител в срещата помежду си от група "D" на Шампионската лига. Мачът в Киев завърши при резултат 1:1, като гостите се добраха до точката в добавеното време и така попречиха на съперника си за запише поне една победа в турнира.

Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме и създадоха доста положения, а в 24-ата минута Соломон нацели гредата.

Шахтьор откри резултата в 42-ата минута, когато Кривцов изведе Фернандо в наказателното поле, той овладя с гръб към вратата, обърна се и успя да търкулне топката покрай вратаря за 1:0, материализирайки превъзходството на своя тим през първото полувреме.

Две минути по-късно и Додо отправи страхотен шут от воле и разтресе напречната греда.

Гостите обаче показаха характер и се добраха до изравняване в добавеното време. В 93-ата минута топката бе свалена с глава от Бруно за Бобан Николов, първият удар на северномакедонеца не се получи, но при втория опит той успя да отбележи за 1:1.

Така Шериф завършва на 3-ото място в групата със 7 точки и продължава напролет в Лига Европа. Шахтьор пък този път разочарова, като не записа нито една победа в групата и отпада като последен с 2 спечелени точки.