Борусия си го изкара на най-слабия отбор в ШЛ

Борусия (Дортмунд) се съвзе след загубата в "Дер Класикер" и прекъсна серията си от три поредни загуби в Шампионската лига, след като разби с 5:0 Бешикташ на "Сигнал Идуна Парк". И преди този мач бе ясно, че "жълто-черните" ще завършат на трето място в група "С" и ще играят напролет в Лига Европа. Въпреки това обаче Борусия се позабавлява в последния си мач в Шампионската лига за този сезон. Бешикташ пък стана първият отбор, който губи и шестте си мача в груповата фаза на Шампионската лига, след АЕК Атина през 2018 година. Донийл Мален откри резултата, а след това Марко Ройс и Ерлинг Холанд вкараха по два гола за гръмката победа. За гостите стана още по-трудно в 43-тата минута, когато останаха с човек по-малко.

Марко Розе направи пет промени от дербито с Байерн (Мюнхен). Загаду, Шулц, Витсел, Волф и Мален стартираха за "жълто черните". Ерлинг Холанд остана на пейката за началото. Миши Батшуай водеше атаката на Бешикташ.

Двубоят се разви доста лесно за домакините, които до почивката водеха с 2:0 и имаха числено предимство.

Белингам, който бе най-острият играч на домакините и тази вечер, проби на скорост, след което намери отляво Мален, който отри резултата в 29-ата минута с четвъртия си гол в последните си пет мача.

В 43-тата минута Дахуд бе фаулиран от Велинтон в наказателното поле - дузпа за Борусия и директен червен картон за бранителя. Марко Ройс реализира точно наказателния удар за 2:0.

Капитанът на Борусия докара резултата до 3:0 още в 53-тата минута, след като получи извеждащ пас от Дахуд. Десет минути след това Холанд замени Ройс, а още пет след това норвежецът отбеляза поредното си попадение, засичайки с глава центриране на Шулц.

В 82-рата минута Холанд отбеляза 17-ия си гол в 13 мача през този сезон, след като отново с лекота засече с глава центриране от корнер на Дахуд, с което оформи крайното 5:0 в полза на своя тим .