ЦСКА взе гейм, но шампионите от Хебър спечелиха дербито и поведоха в класирането на Efbet Супер Волей 🏐

Шампионите от Хебър (Пазарджик) продължиха изключително успешната си серия в първенството на Efbet Супер Волей при мъжете, като записаха 9-а поредна победа. възпитаниците на Мартин Бланко Коста се наложиха над ЦСКА с 3:1 (25:17, 19:25, 25:14, 25:14) в отложен мач от 3-и кръг на шампионат, който се игра в обновената зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

Така Хебър загуби първи гейм за сезона, но оглави класирането в елита, като измести от там Пирин (Разлог), който вече е на втора позиция.

„Тигрите“ са първи с 9 победи, пълен актив от 27 точки и само един единствен загубен гейм, докато разложани са с9 успеха, но с точка по-малко в актива си – 26.

Следващият петък двата съперника ще имат решителен сблъсък за първото място в Efbet Супер Волей. Домакин е като двубоят ще е е отново в зала"Васил Левски".

Срещата бе по-емоционална за Александър Попов, след като през изминалия сезон изведе Хебър до титлата в първенството.

Волейболистите на Хебър излязоха в дербито без двама от най-добрите си волейболисти Виктор Йосифов и Теодор Салпаров.

ЦСКА не можеше да разчита на опитния сръбски посрещач Милош Терзич.

Шампионите от Хебър поведоха бързо с 4:0 след атака на Тодор Алексиев. Тимът от Пазарджик дръпна с 5:0 и Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Якопо Масари атакува успешно за 8:3. Остра атака в центъра на Николай Къртев и 12:5. Ас на Андрей Христов и ЦСКА намали до 7:13. Хебър дръпна с 9 точки при 16:7. Александър Попов взе прекъсване за "червените". Реда Хайкал успя да отиграе успешно в атака за 11:17. успешен пайп на Якопо Масари и Хебър поведе с 18:11. Мартин Павлов отигра успешно в атака от зона 4 за 13:19. Шампионите успяха да спечелят убедително първата част с 25:17.

ЦСКА поведе с 5:4 в началото на втората част. Хебър изравни при 5:5, след като Мартин Павлов би сервис в мрежата. "Червените" успяха да поведат с 2 точки при 11:9. Реда Хайкал заби ас и ЦСКА поведе с 15:10. "Червените" дръпнаха с 20:11. Мартин Бланко Коста пусна в игра някои от резервните състезатели. Блокаут на Реда Хайкал и 22:15 за ЦСКА. Домакините от Хебър съумяха да намалят резултата до 19:23. Александър Попов взе прекъсване "червените". Реда Хайкал изведе ЦСКА до геймбол 24:19. Египетският диагонал хвана на единична блокада атака на Тодор Алексиев и "червените" взеха втората част с 25:19. Реда Хейкал заби 4 аса за втората част и имаше основен принос за успеха на ЦСКА. Хебър загуби първи гейм от началото на Efbet Супер Волей.

Шампионите от Хебър поведоха с 3:0 в началото на третата част. ас на Якопо Масари и 7:3. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Якопо Масари получи "зелен" картон, след като си призна, че е докоснал мрежата - 7:4. Блокаут на Брадли Гънтър и 8:4 за Хебър.Домакините поведоха с 14:9 и Александър Попов побърза да вземе прекъсване за ЦСКА. Тодор Алексиев направи 16:10 след блестяща контраатака. Страхотна единична блокада на Теодор Тодоров срещу Реда Хайкал - 17:10. Делчо Раев замени Добромир Димитров в състава на ЦСКА. При 18:11 48-годишният легендарен волейболист Ивайло Стефанов се появи в игра за ЦСКА на мястото на Георги Татаров. Якопо Масари атакува безкомпромисно за 20:13. Брадли Гънтър атакува мощно от зона 2 и 21:13. Шампионите спечелиха третата част с 25:14.

Волейболистите на Хебър поведоха с 4:1. Ивайло Стефанов замени младия Георги Татаров, за да подобри посрещането на ЦСКА. Шампионите взеха комфортна преднина от 20:12. Якопо Масари изведе Хебър до мачбол при 24:14. Единична блокада на Гьорги Гьоргиев донесе успеха на Хебър в 4-ата част с 25:14 и 3:1 гейма в мача.

Най-резултатен за победителите стана бившият национал Тодор Алексиев с 21 точки.

Канадецът Брадли Гънтър добави още 15 точки.

За столичани Реда Хайкал и Мартин Павлов реализираха по 14 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) – ЦСКА 3:1 (25:17, 19:25, 25:14, 25:14)
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 2, Брадли Гънтър 15, Тодор Алексиев 21, Якопо Масари 11, Теодор Тодоров 4, Николай Къртев 12 - Петър Каракашев-либеро (Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев 1, Иван Станев, Слави Кофов-либеро)

Треньор: МАРТИН БЛАНКО КОСТА

ЦСКА: Добромир Димитров 2, Реда Хайкал 14, Георги Татаров 5, Мартин Павлов 14, Иван Латунов 7, Андрей Христов 3 - Кристиян Петров-либеро (Християн Великов 1, Делчо Раев, Ивайло Стефанов, Добромир Иванов-либеро)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.