Артета съсипа играчите си: Бяхме лигави

Мениджърът на Арсенал Микел Артета заяви, че е много разочарован от представянето на отбора си по време на вчерашната среща с Евертън. "Артилеристите" паднаха с 1:2 и се смъкнаха на 7-о място във Висшата лига. Арсенал поведе преди почивката с точен изстрел на норвежкия голмайстор Мартин Йодегор, но късни голове на Ричарлисон и Демарай Грей им причиниха втора поредна загуба.

"Много съм разочарован! Мисля, че през първото полувреме, макар и да водехме в резултата, пак бяхме несигурни с топката. Нямахме достатъчно влизания към вратата на противника или сериозни заплахи, започна мениджърът на Арсенал. Един от малкото пъти, в които успяхме да направим така, както искам, успяхме да вкараме гол чрез Мартин.

"И след това през второто полувреме, когато трябваше да вземем инициативата, не се случи. Отново в доста моменти бяхме просто неконцентрирани, дори лигави". "Прекалено много топки ги загубихме с лекота и ги окуражихме, когато ни пресираха, че могат да имат успех с това."

Испанецът също така разкритикува и грешното завършване на атаките от своя отбор и призова играчите да бъдат по-концентрирани пред гола. "Няколко пъти, в които излязохме от пресата, имахме шанс да вкараме, но просто трябваше да сме по-последователни и настойчиви. Създадохме четири големи, наистина големи шанса за гол и когато като гост ги пропуснеш, става много сложно да спечелиш мача. И след това като видите начина, по който допуснахме първия гол, отговорите се натрапват от само себе си, завърши испанският мениджър.