Добриана Рабаджиева и THY удариха Галатасарай и записаха победа №9 в Турция

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и тимът на THY (Истанбул) се поздравиха с 9-а победа в турската Лига.

Воденият от бившия национален селекционер на България Марчело Абонданца отбор надделя над Галатасарай ХДИ Сигорта (Истанбул) с 3:2 (25:16, 16:25, 19:25, 25:18, 15:6) в мач от 12-ия кръг на първенството.

THY е четвърти в класирането с 25 точки (9 победи, 3 загуби), Галатасарай е шести, също с 25 точки (8 победи, 4 поражения).

Доби Рабаджиева бе резерва, като бе на терена за кратко във втората, третата и четвъртата част, и остана като титуляр в тайбрека. За времето си на игралното поле посрещачката записа 7 точки (1 блокада).

Най-резултатна бе Кийра Ван Райк с 22 точки (3 аса, 1 блокада), 12 точки добави Мадисън Кингдън (1 ас, 1 блокада). За съперника Алексиа Каратасу се отчете с 23 точки (2 блокади), с 18 точки завърши Анти Василантонаки (3 аса).

В следващия кръг THY среща ПТТ Спор (Анкара) и Емилия Димитрова, на 11 декември (събота).