Сочи загуби след отменен гол на Ивелин Попов

Отборът на Сочи загуби с 1:2 като домакин на Краснодар в мач от 17-ия кръг на футболното първенство на Русия. Бившият капитан на националния ни тим Ивелин Попов влезе като резерва в 84-ата минута и реализира с глава за 2:2 само минута по-късно, но попадението бе отменено заради засада след преразглеждане със системата за видеоарбитраж. За Сочи поражението бе седмо от началото на сезона.

С успеха Краснодар изпревари Сочи на третото място във временното класиране, като двата тима имат по 28 точки. Лидер в шампионата е отборът на Зенит с 37. Матео Касиера откри за домакините в 19-ата минута, но с два гола на Виктор Клаесон, Краснодар обърна до 2:1. Шведът бе точен в 23-ата минута от дузпа и в 52-ата. Гостите останаха с човек по-малко в 87-ата минута след като Гжегож Криховяк получи червен картон за грубо нарушение.