Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Ювентус нямаше проблеми с Дженоа и се приближава към топ 4

Ювентус спечели домакинството си на Дженоа с 2:0 в мач от 16-ия кръг в Серия А. Домакините изиграха силен мач и можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, но многото пропуски и отличните изяви на стража на гостите Салваторе Сиригу не им го позволиха. Попаденията за тима от старата столица бяха дело на Хуан Куадрадо в 9-ата минута и Пауло Дибала в 83-ата.

Играчите на домакините започнаха много активно срещата и пресираха своя противник пред собственото му наказателно поле.

Футболистите на Масимилиано Алегри откриха резултата още в 9-ата минута, когато Хуан Куадрадо изпълни отлично един корнер, Салваторе Сиригу не прецени намесата си и топката влетя директно в мрежата му.

Пет минути по-късно Алваро Мората изведе Федерико Бернардески в отлична позиция, но изстрелът на италианския национал бе спасен от вратаря на гостите. В 25-ата минута добро положение се откри и пред Пауло Дибала, но аржентинецът не успя да намери рамката на вратата.

В следващите минути Юве свали малко оборотите, но продължи да атакува, а подопечните на Андрий Шевченко трудно се справяха с пресата. Отличен шанс за второ попадение бе пропилян и в 37-ата минута, когато отново след корнер Матайс Де Лихт стреля с глава, а впоследствие и Мората стреля, но Сиригу спаси на два пъти.

Играчите на Андрий Шевченко започнаха по-добре второто полувреме и създадоха две опасни атаки в първите пет минути. Ювентус отговори с опасен удар на Пауло Дибала след пас на Мората. Именно испанецът сам отправи доста опасен изстрел две минути по-късно, но отново Сиригу се намеси добре.

Домакините пропуснаха няколко отлични положения само в рамките на две-три минути между 64-ата и 66-ата, когато създадоха две разбърквания и веднъж Дибала все озова сам срещу вратаря на “грифоните”, но топката така и не се оказа в мрежата на гостите. В 73-ата минута Алваро Мората бе сменен, а испанецът влезе в словесен конфликт с наставника край тъчлинията.

Второто попадение на сметката на домакините падна в 83-ата минута, когато Бернардески получи на лявото крило и пусна елегантно към Дибала в наказателното поле, а аржентинецът заби с левия крак за 2:0.

С тази победа Ювентус вече е 5-и в класирането на Серия А с 27 точки, но на цели 7 от 4-ия Аталанта. Дженоа пък записа четвърти пореден мач под ръководството на Андрий Шевченко без отбелязан гол и се намира в зоната на изпадащите с 10 точки.