Щутгарт изпусна аванс от два гола срещу Херта

Новата ера в Херта с новия треньор Тайфун Коркут започна с равенство 2:2 в гостуването на Щутгарт в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Срещата бе важна и за двата тима, които са един до друг в класирането, но и съвсем близо до опасната зона.

Попаденията за домакините бяха дело на Омар Мармуш (15’) и Филип Фьорстер (19’), но столичани не се предадоха и с две попадения на Стеван Йоветич (40’, 76’) измъкнаха точката.

Двубоя започна отлично за играчите на Пелегрино Матарацо, които взеха преднина от цели две попадения още преди да са изтекли 20 минути от двубоя. Първо Мармуш се възползва от бърза контраатака на своя тим и реалицира за 1:0, а само четири минути по-късно Форстър бе намерен на границата на наказателното поле и покачи на 2:0 с удар в десния ъгъл.

Ишак Белфодил успя да отбележи попадения в полза на гостите в 34-ата минута, но то бе отменено заради засада след преглед с ВАР. Все пак шест минути по-късно те все пак се разписаха чрез Йоветич с попадение в горния десен ъгъл за 2:1.

Щутгарт достигна до трето попадение в 67-ата минута отново чрез Мармуш, но то също бе отменено. Така се стигна до 76-ата минута, когато Белфодил отново намери Стеван Йоветич и той за втори път преодоля Флориан Мюлер за 2:2.

Херта е на 14-о място в класирането с 15 точки, а Щутгарт на 15-о с една по-малко.