Последната минута пак се оказа "златна" за Лийдс

За втори път през седмицата гол в последните секунди зарадва Лийдс, но този път той стигна само за точка. След като във вторник надвиха Кристъл Палас с 1:0, сега йоршкърци стигнаха драматично до 2:2 при домакинството си на Брентфорд в двубой от 15-ия кръг на Премиър лийг. Точката беше спечелена с гол на влезлия като резерва Патрик Бамфорд. Преди това отборът на Марсело Биелса беше повел чрез Тайлър Робъртс (27’) след много силно първо полувреме, но после гостите обърнаха след точни изстрели на Шандън Баптист (54’) и Серхио Канос (61’).

Лийдс дооминираше през първата част и заслужено излезе напред в 27-ата минута, когато точен беше започналият вместо Патрик Бамфорд Тайлър Робъртс. Това се случи в неговия мач №100 за клуба, но едва трети като титуляр през сезона.

Нещата обаче се объркаха за домакините малко след началото на второто полувреме. От нищото Брентфорд успя да изравни чрез Шандън Баптист, който насочи топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Илан Мелие.

Попадението така смути играчите на Биелса, че последваха още няколко положения пред вратата им. Серхи Канос пропусна от удобна ситуация, но в 61-вата се коригира с безпощаден шут под гредата - 2:1.

Испанецът изрази радостта си край тъча, което подразни местните запалянковци и някой от тях хвърли предмет, който го удари. Канос се свлече на земята, но след това успя да продължи игра.

Бамфорд се появи в игра в 68-ата минута и в последната успя да си свърши работата с гол за 2:2.

Лийдс остава назад в класирането със само три победи досега, а положението изглежда още по-притеснително, защото на отбора предстоят последователни сблъсъци в Премиър лийг с Челси, Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул. Брентфорд е само с точка повече.