Людмил Хаджисотиров: Мачът беше такъв, какъвто всички очаквахме

Наставникът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров даде мнението си след шестата поредна победа на отбора му през настоящия сезон в НБЛ. Самоковци надделяха в дербито срещу Балкан с 85:73 в зала “Арена Самоков”. Ето какво каза Удо в ефира на Max Sport 2:

Третата четвърт реши сблъсъка между Рилски и Балкан

“Мачът беше такъв, какъвто всички ние очаквахме - физически здрав между два силни и балансирани отбори. В третата част заиграхме по-агресивно в защита и успяхме да ги спрем. Оттам за нас се отвориха лесни ситуации на бърза атака и в транзиция. Движехме топката повече и на Балкан им беше трудно да ни спрат. Въобще през второто полувреме сме ги лимитирали до 34 точки, като също така ни се отвориха възможности за високопроцентни стрелби. В последната четвърт ни затрудниха малко с играта на смяна, но успяхме да се адаптираме. Смятам, че заслужено победихме. Това, с което се готвехме тактически, до голяма степен се получи.

Все пак нашият отбор игра във ФИБА Къп, където играта е в пъти по-физическа отколкото във вътрешното първенство. Хубавото беше, че тази физическа игра вървеше в двете посоки и нямаше ощетени отбори. Винаги трябва да има общ критерий. Аз съм доволен, че след над две седмици без мачове успяхме да влезем в добър ритъм и да спечелим доста важен мач за класирането ни.

Мисля, че не сме в оптимална форма. Новото момче Бенсън тепърва има да се вработва в отбора. Днес му свириха доста бързи фаулове и въобще не успя да влезе в ритъм. Някои от основните ни играчи също имат потенциал. Мирослав Васов също не успя да играе толкова, но с времето ще покаже това, което може. Имаме доста резерви и ни беше доста трудно в този период с ФИБА Къп да имаме добър тренировъчен процес. Сега вече с един мач седмично мисля, че ще можем да работим повече и да си вдигнем класата и формата.

Благодаря на играчите и на публиката за усилията и за подкрепата. Поздравявам и Балкан Ботевград, защото техните фенове пътуват навсякъде с тях, независимо дали побеждават или губят. Това е хубав баскетбол и е добре за нашата лига да се получават такива мачове”, сподели Хаджисотиров.