Нюкасъл с първа победа през сезона

Нюкасъл постигна първата си победа под ръководството на Еди Хау и първа такава в Премиър лийг от началото на сезона, след като надделя с 1:0 над Бърнли на "Сейнт Джеймсис Парк". С този успех "свраките" се измъкнаха от последното място, като изпревариха Норич по голова разлика. "Канарчетата" обаче в момента са с мач по-малко. Утре те гостуват на Тотнъм.

Джамал Ласелс и Мигел Алмирон се завърнаха в титулярния състав на "свраките". Джеймс Тарковски и Ашли Уестууд стартираха за Бърнли.

В 40-ата минута Ник Пуоп опита да улови топката след центриране на Уилок. Стражът на гостите обаче се сблъска с Фабиан Шер, и изпусна кълбото. Уилсън реагира най-бързо, освободи си коридор и стреля в опразнената врата, давайки аванс на Нюкасъл. Това си остана и единственият гол.

Иначе гостите имаха няколко добри възможности, но Корне пропусна два шанса, а удар на Гудмундсон срещна гредата след рикошет в Манкийо. Матей Видра също се отчете с пропуск пред вратата на Дубравка. Гол на Джей Родригес 11 минути пред края пък бе отменен заради засада.

Мигал Алмирон пък можеше да отбележи втори гол за Нюкасъл, но останал сам срещу Поуп, не успя да го преодолее.