Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Интер се разправи с Рома и Моуриньо за едно полувреме

Италианският шампион Интер записа убедителен успех с 3:0 при гостуването си на Рома в сблъсъка помежду им от 16-ия кръг на Серия А. “Нерадзурите” направиха много силно първо полувреме, в което се разписаха Хакан Чалханоолу (15') директно от корнер, Един Джеко (24') и Дензъл Дъмфрис (39'), а след почивката доиграха мача.

Жозе Моуриньо предприе четири промени в стартовия си състав, като повечето бяха принудителни. Мараш Кумбула се появи в защита, и така Амаду Диавара не игра в този мач. Контузеният Стефан Ел Шаарауи беше заменен от Матиас Виня, докато на местата на наказаните Рик Карсдорп и Тами Ейбрахам стартираха Браян Кристанте и Елдор Шомуродов, който си партнираше в атака с Николо Дзаниоло.

Симоне Индзаги направи три промени сред своите титуляри. Излекуваният Алесандро Бастони и отпочиналият Николо Барела се завърнаха в стартовия състав за сметка на Федерико Димарко и Роберто Галярдини. Този път Джеко беше предпочетен пред Лаутаро Мартинес, а другият нападател отново беше Хоакин Корея.

Мачът е по-специален за Моуриньо, тъй като е негов първи срещу Интер в Калчото след сезон 2009/10, когато спечели исторически требъл начело на “нерадзурите”. Тифозите на тима му посветиха банер, изразяващ благодарност именно за този успех. Междувременно, най-голямата легенда на римляните Франческо Тоти беше на стадиона за мача, което ентусиазира феновете на домакините преди първия съдийски сигнал. Те също така подходиха с уважение към Джеко, като напомниха за периода му на “Олимпико” с банер непосредствено преди началото на срещата.

Още в първите секунди на мача Дзаниоло центрира към Шомуродов, чийто удар с глава се оказа прекалено неточен. След това обаче настъпи затишие, което продължи до 15-ата минута. Тогава Чалханоолу изпълни корнер, при който топката мина между краката на Руи Патрисио за 1:0 в полза на гостите. В 22-ата минута Джеко пропусна да се рзпише с далечен удар. Само две минути по-късно Чалханоолу го намери с пас в наказателното поле, но този път нападателят не сгреши и удвои преднината на своя тим.

В 29-ата минута турчинът отново опита да вкара гол от ъглов удар, но този път не сполучи. Малко след това Джеко опита удар по земя, който беше успешно спасен от Патрисио. В 31-ата минута Иван Перишич центрира, а Джеко с глава прати топката над вратата. В 37-ата минута настана смут в наказателното поле на гостите, при който Дъмфрис направи решителна намеса, с която блокира шута на Виня. Две минути след това именно нидерландецът се разписа с глава след центриране на Бастони.

Втората част започна при спокойно темпо. В 59-ата минута се наложи Алексис Санчес да замени Туку Корея, който напусна терена с мускулна травма. В 63-ата минута Джанлука Манчини беше санкциониран с жълт картон и така той ще пропусне следващия шампионатен мач на домакините. В 82-ата минута Дзаниоло отправи снаряд, който мина от външната страна на мрежата. В оставащите минути резервата Стефано Сенси и Иван Перишич пропуснаха да направят победата на "нерадзурите" още по-убедителна.

С тази победа Интер се изкачи на втората позиция в класирането с актив от 37 точки или с една по-малко от лидера Милан. Ситуацията обаче може да се промени след тазверешния сблъсък между третия Наполи и четвъртия Аталанта. Рома пък остана на петото място и е застрашен да се свлече на осмото в края на кръга.

РОМА - ИНТЕР 0:3

0:1 Чалханоолу (15')

0:2 Джеко (24')

0:3 Дъмфрис (39')

Рома: Патрисио, Смолинг, Манчини, Кумбула, Рожер, Верету, Кристанте, Мхитарян, Виня, Дзаниоло, Шомуродов

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриняр, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Джеко, Корея