Дори Стоичков не помогна на Барселона, каталунците с първа загуба при Чави

Барселона допусна първо поражение при новия треньор Чави Ернандес, след като загуби с 0:1 от Бетис като домакин в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Хуанми реализира след 79 минути при отлична контраатака.

Негативният резултат дойде след две поредни победи с Чави в първенството и реми в Шампионската лига. В сряда пък на каталунците им предстои съдбоносно гостуване на Байерн (Мюнхен). Вероятно заради задаващия се сблъсък в Бавария наставникът реши да остави на пейката за началото твърди титуляри като Жерард Пике и Френки де Йонг, както и набиращият скорост Усман Дембеле. Всички те се появиха през второто полувреме, а французинът дори беше най-опасният с поредица от хубави изстрели. Като титуляр като ляво крило излезе Филипе Коутиньо, а 19-годишният мароканец Абде Езалзули също беше в стартовия състав. За Жорди Алба това беше мач №400 за "лос кулес".

22 Барселона - Бетис

Бетис е във форма и поне за малко успя да измести Атлетико Мадрид от третото място. Титулят в центъра на отбраната беше юношата на “блаугранас” Марк Бартра, който се представи много силно. Бразилецът Вилиан Жозе водеше атаката на състава на Мануел Пелегрини. Набил Фекир не игра заради наказание.

Преди началото на двубоя на терена се появи легендата Христо Стоичков, за да връчи "Златната топка" на Алексия Путейяс от женския тим на Барса, както и да награди Педри с неговото отличие за №1 сред младите футболисти, също присъдено му от "Франс Футбол".

Барселона започна уверено и в 11-ата минута малко не достигна на Коутиньо да открие резултата, но ударът му беше отразен от вратаря. Много скоро обаче гостите изравниха играта и започнаха да притискат съперника.

След около половин час игра младият национал Гави беше ударен от топката в главата и се строполи на земята. Наложи се той да бъде заменен, като на негово място се появи Рики Пуч.

За съжаление, играта не беше кой знае колко интересна и положения почти нямаше. Едва в края на полувремето стана интересно, и то пред вратата на домакините. Минута преди почивката Айтор Руибал пропусна да вкара след центриране отляво, а малко след това Тер Стеген спаси друг опасен изстрел.

Седем минути след паузата Хуанми засече кълбото в мрежата на домакините, но тънка засада лиши Бетис от гол. Играта на каталунците видимо не вървеше, което принуди Чави да вкара Усман Дембеле и Френки де Йонг след близо час игра.

Дембеле веднага застраши Руи Силва с диагонален шут, който обаче излетя в аут. Минута по-късно последва още една такава опасност.

20 минути преди края Пелегрини се отказа от единствения си чист нападател и така тимът се затвори, приемайки съперника още по-дълбоко в своята половина. Дембеле продължи да стреля при всяка възможност, но все така неточно, макар и опасно.

Замисълът на треньора на Бетис обаче сработи и в 79-ата тимът му излезе напред. Тогава Хуанми завърши контраатака за 1:0.

Абде пропусна да изравни от чиста ситуация само две минути по-късно. За последните десетина минути Чави вкара единствения си висок централен нападател в лицето на Люк де Йонг. Това обаче не промени нищо и "Камп Ноу" стана свидетел на общо шестата загуба на отбора за сезона.