СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Попето на пейката при равенство на Сочи

Бившият национал Ивелин Попов не се появи в игра за Сочи при гостуването на Урал от 16-ия кръг на руската Премиер лига, завършило 1:1. Попето има записана само 1 минута на терена в последните пет мача на тима си.

Евентуален успех щеше да прати Сочи на второ място в класирането, но домакините от Екатеринбург, които са в зоната на изпадащите, дадоха сериозен отпор. Те бяха по-активни в началото, но първото опасно положение беше пред вратата на Иля Помазун, когато опитният страж спаси удар на Никита Бурмистров

В 34-ата минута звездата на Урал Ерик Бикфалви центрира към Рафал Аугустиняк и полякът насочи топката в далечния ъгъл за 1:0. Гостите отговориха след почивката, когато треньорът Владимир Федотов пусна в игра Жоаозиньо. Бившият футболист на Левски пропусна да изравни в 54-ата минута, но в 68-ата след негов пас Кристиан Нобоа не сбърка за 1:1.

Четвърт час преди края Матео Барач от Сочи получи червен картон. Последва натиск на Урал, но резултатът остана непроменен. По този начин "оранжевите" събраха 13 точки, колкото има и последният в класирането Арсенал (Тула), но тимът на Георги Костадинов е с мач по-малко.