Късен гол спаси ПСЖ срещу Ланс

Пари Сен Жермен беше на секунди от втората си загуба от старта на сезона в Лига 1, но гол в добавеното време на Жоржиньо Вайналдум донесе на тима равенство 1:1 при гостуването на Ланс. Нидерландецът се появи като резерва на мястото на Леандро Паредес в 70-ата минута. Малко преди това Секо Фофана даде аванс на домакините след грешка на Кейлор Навас.

Парижани очкваха труден двубой и той беше точно такъв. Килиан Мбапе не започна от първата минута, а Мауро Икарди не се възползва от един от редките си шансове да води атаката. Меси можеше да открие резултата в 18-ата минута, но след удара му топката се отклони от гредата и излезе в аут.

Малко по-късно Арно Калимуендо бе изпусна от защитата на ПСЖ, но стреля твърде слабо и не затрудни Навас. В 30-ата минута костариканецът със сетни сили изби мощен шут на Шейк Дукуре. В самия край на полувремето Ашраф Хакими центрира към непокрития Анхел Ди Мария, но Жан-Луи Лека спаси изстрела на аржентинеца.

Ланс излезе напред в 62-ата минута. Тогава Меси загуби топката в центъра, а Фофана отправи много силен удар, който изненада Кейлор Навас и вратарят на ПСЖ не можа да се намеси добре - 1:0. Домакините бяха близо и до второ попадение, но Давид Коща нацели десния страничен стълб след подаване на Фофана.

Мбапе, Вайналдум и Идриса Гей се появиха едновременно на терена в опит на Маурисио Почетино да обърне развоя на мача. Натискът на парижани в края донесе изравнително попадение, дело на Вайналдум, който засече с глава перфектно центриране на Мбапе. ПСЖ дори имаше шанс да си тръгне с победата, но Меси прехвърли вратата от пряк свободен удар.

В класирането шампионите са начело с 42 точки, следвани от Марсилия (29) и Рен (28). Ланс е пети с 27 точки, колкото има и четвъртият Ница.